Zamknij

Ghislaine Maxwell winna werbowania nieletnich dla Epsteina. Resztę życia spędzi w więzieniu?

30.12.2021 11:20

Ghislaine Maxwell została uznana winną uczestnictwa w procederze handlu osobami nieletnimi. Wiele z nich sprowadziła miliarderowi Jeffreyowi Epsteinowi. Grozi jej nawet 65 lat więzienia.

Ghislaine Maxwell
fot. screen: YouTube

Jeffrey Epstein, amerykański miliarder i bliski przyjaciel brytyjskiego księcia Andrzeja, w 2019 roku usłyszał zarzuty. Miał sprowadzać do swojej posiadłości nieletnie, z którymi uprawiał seks, a także werbować dziewczynki, które były wykorzystywane seksualnie przez innych milionerów. Groziło mu nawet 45 lat więzienia. Epstein popełnił samobójstwo podczas pobytu w areszcie, zmarł 10 sierpnia 2019 roku. W grudniu tego samego roku rozpoczął się kolejny proces, w którym ofiary finansisty domagają się ponad 557 milionów dolarów odszkodowania, które miałoby być wypłacone z majątku miliardera. Dziewięć kobiet zeznało, że były ofiarami molestowania i gwałtów, jedna z nich w wieku zaledwie 13 lat. 

Mówi się, że w sprawę Epsteina mogą być zamieszane takie osobistości jak książę Andrzej czy Donald Trump. Tymczasem wydano wyrok w sprawie Ghislaine Maxwell aresztowanej w lipcu 2020 roku. Partnerka zmarłego bogacza miała aktywnie pomagać w handlu nieletnimi, choć sama zdecydowanie temu zaprzeczała. Jednak amerykańskie media informują, że została uznana winną większości zarzucanych jej czynów.

Partnerką Jeffreya Epsteina skazana. Za handel nieletnimi grozi jej 65 lat więzienia

Proces Ghislaine Maxwell trwał około miesiąca, a 60-latkę uznano za winną pięciu spośród sześciu zarzucanych jej czynów. Miała ułatwiać miliarderowi molestowanie kobiet, a nawet sama uczestniczyć w molestowaniu. Odpowie za handel nieletnimi oraz uczestnictwo w transporcie osób z zamiarem udziały w przestępczej aktywności seksualnej. Maxwell miała manipulować kobietami i dostarczać je siatce pedofilskiej. Nie udowodniono jej jedynie nakłaniania osoby nieletniej do podróży w celu uprawiania nierządu.

Na kolejnej rozprawie ma zostać ogłoszony wyrok. 60-latce grozi nawet 65 lat więzienia. Wygląda więc na to, że do końca życia nie opuści zakładu karnego.