Obserwuj w Google News

Nasz nowy dom: ekipa wyremontowała cały budynek dla Ukraińców. Dowbor jest dumna

2 min. czytania
03.03.2022 16:00
Zareaguj Reakcja

Ekipa programu „Nasz nowy dom” błyskawicznie zorganizowała się na pomoc Ukraińcom uciekającym przed wojną. Katarzyna Dowbor zdradziła, że producent formatu przekazał cały budynek dla potrzebujących rodzin. Konieczne było m.in. sprzątanie i malowanie pokoi, które teraz są gotowe na nowych mieszkańców.

Nasz nowy dom: ekipa wyremontowała cały budynek dla Ukraińców. Dowbor jest dumna
fot. Pawel Wodzynski/East News

Już od tygodnia trwa wojna w Ukrainie. Rosja nie odpuszcza, a kolejni mieszkańcy opuszczają kraj. Do Polski przybyło już ponad pół miliona uchodźców. Również celebryci włączyli się w akcję udostępniania swoich pokoi czy mieszkań – postąpił tak np. Zygmunt Chajzer. Teraz przyszedł czas na pomoc od ekipy programu „Nasz nowy dom”.

Zobacz także:  Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Nasz nowy dom: producent przeznaczył budynek biurowy na pokoje dla uchodźców z Ukrainy

Program „Nasz nowy dom” pomógł już setkom polskich rodzin. Poprawił się ich standard życia, zyskali dostęp do mediów, a dzieci własne, przytulne kąty. Produkcja postanowiła pomóc również osobom z Ukrainy.

– Na razie nie możemy myśleć o pomocy w Ukrainie, ponieważ tam jest wojna, ale staramy się pomagać na miejscu. Wspaniale zachował się nasz producent, który miał dwa budynki biurowe i do jednego została przeniesiona cała administracja, a drugi budynek został przygotowany dla uchodźców z Ukrainy  - mówiła Katarzyna Dowbor w rozmowie z „Plejadą”.

Prowadząca „Nasz nowy dom” opowiadała, że cała ekipa – i to nie remontowa – wzięła się ostro do pracy. Potrzebne było odświeżenie pomieszczeń i wydzielenie pokoi tak, aby każdy czuł się komfortowo.

- […] nasza cała ekipa filmowa, nie budowlana, czyli moi koledzy z planu, operatorzy, kierownicy planu, produkcji – wszyscy malowali, tapetowali, sprzątali, wydzielali pokoje, no i dom został przygotowany dla kobiet i dzieci z Ukrainy – relacjonowała Katarzyna Dowbor.

Redakcja poleca

Dziennikarka przyznała, że na razie trzeba myśleć o sposobach pomocy uchodźcom tu, na miejscu. Jeśli sytuacja się uspokoi, przyjdzie czas na następną burzę mózgów i kolejne pomysły.

– Wszyscy prywatnie też zbieramy dla potrzebujących rodzin, każdy z nas dał, to co mógł. Naprawdę, dzieje się! Myślę, że nie ma Polaków, którzy by nie pomagali, może jakieś jednostki, ale raczej wszyscy pomagają. Naprawdę, jest super. Jestem dumna z naszych rodaków, że się świetnie zachowują. Oby się ta wojna jak najszybciej skończyła! - kwituje Katarzyna Dowbor.

Pomóż ofiarom wojny w Ukrainie - akcja Fundacji Radia ZET.

RadioZET.pl/Plejada.pl

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official