Zamknij

Nasz nowy dom: ekipa wyremontowała cały budynek dla Ukraińców. Dowbor jest dumna

03.03.2022 16:00

Ekipa programu „Nasz nowy dom” błyskawicznie zorganizowała się na pomoc Ukraińcom uciekającym przed wojną. Katarzyna Dowbor zdradziła, że producent formatu przekazał cały budynek dla potrzebujących rodzin. Konieczne było m.in. sprzątanie i malowanie pokoi, które teraz są gotowe na nowych mieszkańców.

Nasz nowy dom: ekipa wyremontowała cały budynek dla Ukraińców. Dowbor jest dumna
fot. Pawel Wodzynski/East News

Już od tygodnia trwa wojna w Ukrainie. Rosja nie odpuszcza, a kolejni mieszkańcy opuszczają kraj. Do Polski przybyło już ponad pół miliona uchodźców. Również celebryci włączyli się w akcję udostępniania swoich pokoi czy mieszkań – postąpił tak np. Zygmunt Chajzer. Teraz przyszedł czas na pomoc od ekipy programu „Nasz nowy dom”.

Zobacz także: Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Nasz nowy dom: producent przeznaczył budynek biurowy na pokoje dla uchodźców z Ukrainy

Program „Nasz nowy dom” pomógł już setkom polskich rodzin. Poprawił się ich standard życia, zyskali dostęp do mediów, a dzieci własne, przytulne kąty. Produkcja postanowiła pomóc również osobom z Ukrainy.

– Na razie nie możemy myśleć o pomocy w Ukrainie, ponieważ tam jest wojna, ale staramy się pomagać na miejscu. Wspaniale zachował się nasz producent, który miał dwa budynki biurowe i do jednego została przeniesiona cała administracja, a drugi budynek został przygotowany dla uchodźców z Ukrainy  - mówiła Katarzyna Dowbor w rozmowie z „Plejadą”.

Prowadząca „Nasz nowy dom” opowiadała, że cała ekipa – i to nie remontowa – wzięła się ostro do pracy. Potrzebne było odświeżenie pomieszczeń i wydzielenie pokoi tak, aby każdy czuł się komfortowo.

- […] nasza cała ekipa filmowa, nie budowlana, czyli moi koledzy z planu, operatorzy, kierownicy planu, produkcji – wszyscy malowali, tapetowali, sprzątali, wydzielali pokoje, no i dom został przygotowany dla kobiet i dzieci z Ukrainy – relacjonowała Katarzyna Dowbor.

Dziennikarka przyznała, że na razie trzeba myśleć o sposobach pomocy uchodźcom tu, na miejscu. Jeśli sytuacja się uspokoi, przyjdzie czas na następną burzę mózgów i kolejne pomysły.

– Wszyscy prywatnie też zbieramy dla potrzebujących rodzin, każdy z nas dał, to co mógł. Naprawdę, dzieje się! Myślę, że nie ma Polaków, którzy by nie pomagali, może jakieś jednostki, ale raczej wszyscy pomagają. Naprawdę, jest super. Jestem dumna z naszych rodaków, że się świetnie zachowują. Oby się ta wojna jak najszybciej skończyła! - kwituje Katarzyna Dowbor.

Pomóż ofiarom wojny w Ukrainie - akcja Fundacji Radia ZET.

RadioZET.pl/Plejada.pl

loader
Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official