Obserwuj w Google News

Modelka straciła obie nogi przez koronawirusa. Pokazała zdjęcie po powrocie ze szpitala [FOTO]

Anna Skalik
2 min. czytania
25.03.2022 14:23
Zareaguj Reakcja

Modelka Claire Bridges straciła obie nogi przez koronawirusa. Po dwóch miesiącach wyszła ze szpitala i podzieliła się zdjęciem.

Modelkla
fot. Instagram.Carolyn Claire Bridges/screen

Amerykańska modelka Claire Bridges w styczniu 2022 roku uzyskała pozytywny test na obecność koronawirusa, który mimo szczepień, zaatakował ją bardzo mocno. Stan 21-latki był na tyle zły, że trafiła ona do szpitala. Natychmiast zdiagnozowano u niej zapalenie mięśnia sercowego oraz wiele innych poważnych objawów, związanych z niedostatecznym natlenieniem organizmu: sinicę, kwasicę, rabdomiolizę i łagodne zapalenie płuc. Ponadto, lekarze zaobserwowali bardzo ograniczony przepływ krwi do nóg dziewczyny. Okazało się, że zmiany w kończynach były tak silne, że konieczne była amputacja poniżej kolan.

Zobacz także: Dominika Tajner znów jest zakochana? "To osoba ze świata sportu"

Amerykańska modelka straciła obie nogi przez koronawirusa

Od amputacji modelka cały czas poddawana była rehabilitacji, a także uczyła się swojego ciała na nowo. Swoje postępy w rekonwalescencji dokumentowała w sieci, a w ubiegłym tygodniu pochwaliła się swoim pierwszym dużym sukcesem:

Usiadłam dziś sama. Jestem taka podekscytowana! - napisała na Instagramie.

Teraz, po dwóch miesiącach w szpitalu Bridges wyszła do domu i nie omieszkała się tym pochwalić w social mediach. Od swoich obserwatorów dostała wiele wsparcia. W komentarzach internauci piszą, że kibicują jej od samego początku i że dla wielu osób jej postawa jest prawdziwą inspiracją, a ona stała się wzorem do naśladowania i zachętą do tego, by cieszyć się ze wszystkiego, co mamy, także z naszego ciała i jego ograniczeń.