Obserwuj w Google News

Michał Piróg komentuje "coming out" Andrzeja Piasecznego. Takich słów nikt się nie spodziewał

2 min. czytania
10.05.2021 07:58

Michał Piróg odniósł się do słów Andrzeja Piasecznego, który na antenie Radia ZET stwierdził, że jego piosenka, w której śpiewa o mężczyźnie, opowiada o nim i o jego życiu. Te słowa Piaska zostały potraktowane jak coming aut gwiazdora. Teraz skomentował je Michał Piróg, tancerz i choreograf, który dawno przyznał, że jest homoseksualistą.

Michał Piróg
fot. Jakub Kaminski/East News

Michał Piróg i Andrzej Piaseczny mieli być przed laty parą - tak sugerował w swojej książce ten pierwszy. Choć tancerz nie powiedział wprost, to jednak przez jego słowa bardzo długo huczały plotki o ich romansie. Andrzej Piaseczny od lat słynie z dbania o swoją prywatność i sam bardzo pilnował tego, by do mediów nie wyciekały żadne szczegóły z jego życia. Sensacji ujawnionych przez Piróga do tej pory nie skomentował. Teraz jednak nabierają one nowego znaczenia, bowiem piosenkarz podczas rozmowy w Radiu ZET przyznał, że utwór, w którym opowiada o miłości do mężczyzny, jest o nim. (Całą rozmowę można usłyszeć w linku poniżej).

Zobacz także: Andrzej Piaseczny w szczerym wywiadzie dla Radia ZET. Po raz pierwszy mówi o „nim” [WIDEO]

Michał Piróg komentuje coming out Andrzeja Piasecznego

"Piszę o jakichś swoich sprawach. To jest bardzo proste. Bardzo długi czas myślałem o tym, że wystarczy być dobrym człowiekiem po to, żeby wzbudzić w innych ludziach sympatię. Żeby dawać przykład tolerancji i akceptacji do człowieka. Nie do geja, tylko do człowieka. Nasza rzeczywistość społeczno-polityczna zmusza do tego, aby się określać, jeśli masz inne preferencje. Tak, to jest piosenka o mnie. Mówię o tym z uśmiechem" - powiedział Piaseczny na antenie Radia ZET. Słysząc te słowa wielu internautów i fanów Piaska od razu domagało się komentarza od Michała Piróga. Pisali do niego na Instagramie, więc tancerz postanowił zabrać głos.

Słowa Michała Piróga na temat coming outu Andrzeja Piasecznego mogą być zaskakujące. Wielu fanów spodziewało się, że tancerz odniesie się do sensacji, jakie ujawnił kiedyś w książce, którym Piaseczny niemal zaprzeczył. Niektórzy sądzili, że komentując wyznanie Piaska, Piróg zdecyduje się nie tylko opowiedzieć o rzekomej relacji z nim, ale będzie również krytyczny wobec piosenkarza za to, że przez lata "siedział w szafie", a niedawno ze spokojem słuchał nawet, jak Kuba Wojewódzki wyśmiewa go za apel do ukrytych gejów. Jednak Michał skierował do Piasecznego serdeczne, miłe słowa.

Piróg
fot.

"Gratuluję Andrzejowi z całego serca. To ważne, żeby powiedzieć przed światem, kim się jest. Osoby heteronormatywne temu się dziwią i pytają: „po co?”. Pytają, bo nigdy nie musiały tej sfery przed światem skrywać. To wyzwolenie z ciemności, strachu i presji. Coś niesamowitego. Tego mu życzę. Żeby właśnie tak się teraz czuł. Zupełnie wolny” - powiedział Piróg na Insta Story.

RadioZET.pl/AS