Zamknij

Michał Kasprzak z "Klanu" zmarł przed paroma miesiącami. Ujawniono wyniki śledztwa

12.02.2021 08:18

Michał Kasprzak znany jako Toxic Fucker zmarł jesienią zeszłego roku w niewyjaśnionych okolicznościach. Sprawą zajęła się prokuratura. Czy ktoś przyczynił się do śmierci znanego epizodzisty "Klanu"?

Michał Kasprzak Toxic Fucker
fot. Xes.pl/Twitter

30 października 2020 roku media obiegła informacja o śmierci Michała Kasprzaka. Aktor zmarł nagle w wieku 35 lat. Okoliczności zgonu nie zostały podane do wiadomości publicznej. Do zbadania przyczyn przedwczesnej śmierci znanego epizodzisty "Klanu" włączyła się prokuratura. Jak udało się ustalić, śledztwo w tej sprawie zostało już zakończone. 

Michał Kasprzak był postacią znaną z wielu popularnych seriali. Zagrał epizodyczne role m.in. w "M jak miłość", "Klanie", "Na Wspólnej", "Ojcu Mateuszu" i "Ukrytej prawdzie". Największą popularność przyniosły mu jednak filmy dla dorosłych, w których występował pod pseudonimem Toxic Fucker. Kasprzak miał wykształcenie aktorskie - ukończył Warszawską Szkołę Filmową Bogusława Lindy i Macieja Ślesickiego. Przez pewien czas był związany z Nowosolskim Teatrem Alternatywnym "Terminus A Quo". Przed śmiercią zdążył zagrać w filmie Dody "Dziewczyny z Dubaju".

Koniec śledztwa ws. śmierci Michała Kasprzaka 

Ciało Kasprzaka znaleziono w mieszkaniu na warszawskiej Pradze. Pojawiły się podejrzenia, że do zgonu aktora mógł przyczynić się ktoś z zewnątrz. Jak podaje portal o2.pl, Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe zdecydowała się umorzyć śledztwo, wykluczając, że do śmierci aktora przyczyniły się osoby trzecie. 

19 stycznia 2021 r. Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe umorzyła postępowanie o czyn z art. 155 kodeksu karnego wobec stwierdzenia, że czynu nie popełnionoAnaliza zebranego materiału dowodowego w tym opinia z sekcji zwłok, nie dała podstaw do przyjęcia, że do zgonu Michała Kasprzaka przyczyniły się osoby trzecie - cytuje uzasadnienie prokuratury serwis.

Przyczyny śmierci Michała Kasprzaka nie ujawniono. 

loader