Obserwuj w Google News

Martyna Wojciechowska uderza w polski rząd. "Zarabiają niewspółmiernie dużo"

Anna Skalik
2 min. czytania
09.06.2022 11:21
Zareaguj Reakcja

Martyna Wojciechowska w najnowszej wypowiedzi wyraziła obawy o kondycję finansową Polski i Polaków. Jednocześnie przyznała, że w naszym kraju to nie rząd rozwiązuje najważniejsze sprawy, a organizacje pożytku publicznego.

Martyna Wojciechowska
fot. Instagram/Martyna Wojciechowska/screen

Martyna Wojciechowska jest jedną z najbardziej znanych gwiazd TVN. Dziennikarka i podróżniczka zyskała uznanie dzięki swoim reportażom z cyklu "Kobieta na krańcu świata", za które dostawała liczne nagrody. Fani doceniają także jej miłość i oddanie dla pasji, jaką są sporty ekstremalne oraz szybkie samochody. Przede wszystkim jednak wielbiciele Martyny dostrzegają w niej szczerość, ciepło i dobro, które okazuje swoim zaangażowaniem we wspieranie szczytnych inicjatyw.

Od kilku już lat działa fundacja Unaweza, założona przez Martynę Wojciechowską, której celem jest wsparcie dla kobiet z całego świata, walczących o dostęp do edukacji, wyrównywanie szans ekonomicznych, społecznych i prawnych. Będąc założycielką tego typu organizacji, Wojciechowska dokładnie wie, jak wygląda codzienne funkcjonowanie takich podmiotów, zdobywanie środków, jak dużo wsparcia udzielają one osobom, które tego potrzebują, ale przede wszystkim widzi, jak wiele wciąż jest do zrobienia. W niedawnej wypowiedzi Martyna Wojciechowska dokonała gorzkiego podsumowania tego, jak wiele obszarów w polskiej rzeczywistości wymaga działań ze strony organizacji pozarządowych. Dostało się naszemu rządowi.

Zobacz także: Lech Dyblik myślał o samobójstwie. Znany aktor chciał się zabić

Martyna Wojciechowska uderza w polski rząd. "Cały kraj stoi organizacjami pozarządowymi"

W rozmowie z Plejadą Martyna Wojciechowska gorzko podsumowała sytuację finansową w Polsce. Jak zauważyła, są obszary, w których ludzie powinni zdecydowanie więcej zarabiać, bo ich zawód wiąże się z bardzo ważną misją. Niestety, tak nie jest, a wiele społecznych problemów rozwiązywać muszą m.in. wspomniane już organizacje pożytku publicznego.

Redakcja poleca

Jest wiele zawodów wielkiej potrzeby społecznej, takich jak nauczyciele czy lekarze, którzy powinni zarabiać godnie, a tak się stało, m.in. w Polsce, że osoby, które wykonują znacznie mniej odpowiedzialne zawody, zarabiają niewspółmiernie dużo - stwierdziła Martyna

Chciałabym też zwrócić uwagę, że cały ten kraj stoi organizacjami pozarządowymi. Że kraj można by równie dobrze nazwać Zrzutka.pl. Wszystkie palące problemy, od edukacji seksualnej przez edukację dotyczącą finansów kobiet, pomoc uchodźcom i kobietom doświadczającym przemocy fizycznej po służbę zdrowia, rozwiązują organizacje pozarządowe - dodała, punktując rządzących i wytykając im brak zainteresowania najistotniejszymi problemami społecznymi.

Gwiazdy, które udzielają się charytatywnie i akcje, które wsparły [GALERIA]