Obserwuj w Google News

Lech Dyblik myślał o samobójstwie. Znany aktor chciał się zabić

2 min. czytania
09.06.2022 08:06

Lech Dyblik to aktor, który na swoim koncie ma mnóstwo ról teatralnych, serialowych oraz filmowych. Artysta swego czasu mierzył się z alkoholizmem. W rozmowie z portalem Aleteia.org zdradził, że zanim podjął leczenie, myślał o samobójstwie.

Lech Dyblik
fot. Paweł Wodzyński/ East News

Lech Dyblik w pamięci widzów zapisał się rolami w takich produkcjach, jak m.in. "Pod mocnym aniołem" Wojciecha Smarzowskiego, "Wesele" czy "Ziarno prawdy". Aktor na swoim koncie ma też mnóstwo ról serialowych, m.in. w "Świecie według Kiepskich", "Klanie", "Plebanii" oraz "Na Wspólnej". Choć w życiu zawodowym świetnie sobie radził, w prywatnym mierzył się z chorobą alkoholową. Jego stan psychiczny był tak bardzo zły, że Dyblik myślał o samobójstwie.

Zobacz też:  Rolnik szuka żony: Krzysztof Pachucki nie żyje. „Nie miał łatwego życia”

Lech Dyblik myślał o samobójstwie. Znany aktor chciał się zabić

"Zanim podjąłem leczenie, myślałem, że samobójstwo będzie najlepszym pomysłem. Uważałem, że moje życie nie ma sensu, szkoda wysiłku" - zdradził portalowi Aleteia. Na szczęście gwiazdor najgorszy czas ma już za sobą. Dyblik zrozumiał, że warto żyć i podjął leczenie.

"Dziękuję Bogu, że nie skończyłem ze sobą. Okazało się, że moje życie jest atrakcyjne i pełne satysfakcji!" - zdradził w najnowszym wywiadzie. Dyblik nie pije od prawie trzech dekad i bierze udział w kampaniach antyalkoholowych. 65-letni aktor swoją historią dzielił się też z więźniami. Jeździł do zakładów karnych, gdzie podnosił na duchu wszystkich tych, którzy mierzą się z alkoholizmem.

"Więźniowie mają poczucie, że są nikim, ich życie jest skończone. Ja im mówię: "Nie! Jeszcze wiele przed tobą. Wszystko można zmienić!" - zdradził Dyblik.

Sam zainteresowany mroczny okres od dawna ma za sobą. Wciąż gra w wielu produkcjach. Aktualnie powstają trzy filmy z jego udziałem: "The Delegation", "Skarbek" i "Magiczny kwiat paproci".

Gwiazdy starych seriali - zobacz, jak wyglądają dzisiaj
15 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS

Jeśli podejrzewasz u siebie lub u kogoś bliskiego depresję, przeżywasz trudny czas, dopada Cię wiele złych myśli - poproś o pomoc. Poniżej znajdziesz numery, pod którymi otrzymasz profesjonalne wsparcie.

Pomoc w kryzysie psychicznym:

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji - tel.  22 594 91 00 (czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - tel. 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania - tel.  22 484 88 01

Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna - tel.  22 425 98 48 (poniedziałek – piątek od 17:00 do 20:00 / sobota od 15:00 do 17:00)

Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli - tel. 800 080 222 (czynne całodobowo)