,

Gwiazdy TVN żegnają Edwarda Miszczaka. "Koniec epoki. Dziękujemy za wszystko" [FOTO]

08.06.2022 10:22

Edward Miszczak po 25 latach pracy zrezygnował ze stanowiska dyrektora programowego TVN. Dla wielu pracowników stacji oznacza koniec pewnej epoki. W mediach społecznościowych gwiazdy TVN żegnają swojego przełożonego i dziękują mu za wspólnie spędzone lata. 

Edward Miszczak
fot. Mariusz Gaczynski/East News

Edward Miszczak odchodzi z TVN, gdzie pełnił funkcję dyrektora programowego i był członkiem zarządu. Ze stacją związany był od 1997 roku. Chwilę po ukazaniu się informacji w mediach pojawiło się oświadczenie, w którym Edward Miszczak ujawnił powód swojego odejścia z TVN.

25 lat w telewizji to cała epoka, a TVN było największą przygodą mojego zawodowego życia. Robiliśmy tu razem rzeczy, które wielu wydawały się niemożliwe, a nam wychodziły. TVN wyznaczał i wyznacza trendy. Zostawiam tu fantastyczny zespół, który towarzyszył mi w tej drodze. Ponadto Kasia Kieli i wszyscy odpowiedzialni za rozwój TVN każdego dnia udowadniają, że można robić telewizję, którą widzowie kochają, i która po prostu jest najlepsza.

Co prawda jeszcze nie żegnam się z firmą, ale już dziś bardzo chciałbym podziękować za tę wyjątkową podróż. W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu - przekazał. 

Edward Miszczak odchodzi z TVN. Gwiazdy żegnają dyrektora programowego 

Edward Miszczak w okresie przejściowym ma pełnić funkcję dyrektora pionu Programmingu. Zarząd podkreśla, że rozmowy na temat zmian w organizacji trwały od pewnego czasu, więc nikt nie był zaskoczony.

Pracownicy stacji będą mieli jeszcze czas pożegnać się ze swoim przełożonym. Tymczasem w mediach społecznościowych pojawiły się pożegnalne wpisy, w których gwiazdy stacji dziękują Edwardowi Miszczakowi i z łezką w oku wspominają wspólnie spędzone lata. 

Dawno, dawno temu, za siedmioma morzami, za siedmioma górami, czyli gdzieś w Krakowie... Co mogę powiedzieć? Świat się kończy! Ciężko sobie wyobrazić TVN bez Edwarda Miszczaka… - napisała Agnieszka Woźniak-Starak.

Katarzyna Kolenda-Zaleska też wstawiła prywatną fotkę z Edwardem Miszczakiem. Dla dziennikarki "Faktów" kończy się pewna epoka. 

Mistrz #edwardmiszczak Koniec epoki. Koniec świata. Nikt tak ja Ty nie nauczył nas, czym jest telewizja. Dziękujemy Ci, Edwardzie, za wszystko!

Małgorzata Rozenek ma w swoim sercu specjalne miejsce dla Edwarda Miszczaka. To on jest ojcem chrzestnym jest medialnej kariery, która rozpoczęła się wraz z programem "Perfekcyjna pani domu". Dyrektor programowy TVN dostrzegł w niej potencjał na telewizyjną gwiazdę i powierzał kolejne formaty, dzięki czemu szerzej nieznana żona Jacka Rozenka błyskawicznie stała się jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiaz show-biznesu. Edward Mieszczak gościł także na ślubie Małgorzaty z Radosławem Majdanem. 

Edward Miszczak jest ojcem chrzestnym mojego sukcesu. Jest osobą, której zawodowo zawdzięczam najwięcej, jeśli nie wszystko, co osiągnęłam w telewizji. Uważam, że to jest koniec ery, bardzo ważnej ery w polskiej telewizji. Mam nadzieję, że pożegnanie takiego szefa, jakim był Edward, będzie na miarę jego wielkości - powiedziała Plejadzie Małgorzata Rozenek.

Joanna Krupa także podziękowała dyrektorowi programowemu, że ją dostrzegł i powierzył rolę prowadzącej "Top Model". 

Dokładnie 12 lat temu po zrobieniu kariery i spełnieniu marzeń w USA jedyna osoba, która we mnie uwierzyła i dała mi szansę, by zacząć swoją przygodę w Polsce. Od razu zaprosił mnie bym była prowadzącą "Top Model". Gdy inni nie wierzyli, hejtowali, to właśnie Edward kazał im założyć fan klub Joanny Krupy, bo wierzył, ze wybierając mnie podjął dobra decyzję. Dziękuje za wsparcie i wiarę we mnie od samego mojego początku w stacji. Życzę każdemu, by zaczynał z takim mentorem jakim jest Edward.  

Logo radiozet Dzieje się