Zamknij

Aktorka "Na Wspólnej" na Strajku Kobiet w Warszawie. Samochód potrącił jej kolegę

27.10.2020 14:18

Maria Janczewska to młoda aktorka, którą widzowie mogli poznać między innymi w serialu "Na Wspólnej". 25-latka w poniedziałek wzięła udział w Strajku Kobiet na ulicach Warszawy.

Maria Janczewska Na Wspólnej Strajk Kobiet
fot. Piotr Molecki/East News

Maria Janczewska to polska aktorka telewizyjna i teatralna. Ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie. Wielokrotnie występowała na deskach teatru - mogliśmy ją oglądać między innymi w roli Esmeraldy w "Sprzedanej Narzeczonej" w Filharmonii Świętokrzyskiej. Widzowie kojarzą ją jednak przede wszystkim z serialu "Na Wspólnej".

Młoda gwiazda serialu TVN powoli rozkręca swoją karierę aktorką. W ostatnim czasie jest aktywna także w innych dziedzinach życia. Janczewska zrelacjonowała na Instagramie swój udział w poniedziałkowym proteście dla kobiet w Warszawie. Podczas strajkowania w centrum stolicy doszło do przerażającego incydentu. Mężczyzna w samochodzie potrącił jej kolegę.

Zobacz także: Aktorka serialu Polsatu pokazała nagi biust na Strajku Kobiet. Odważny gest [FOTO]

Maria Janczewska z serialu "Na Wspólnej" protestowała na ulicach Warszawy

Strajk Kobiet wciąż trwa. W poniedziałek 26 października w wielu miastach Polski doszło do tzw. blokady. Uczestnicy protestów uniemożliwiali przejazd samochodom, ustawiając się z transparentami na głównych ulicach. W protestach brały udział także polskie gwiazdy, jak Julia Wróblewska, Maja Ostaszewska, Zofia Zborowska, Joanna Przetakiewicz, Anna Mucha czy wcześniej wspomniana Maria Janczewska. Podczas protestu w Warszawie doszło do wypadku z udziałem kolegi aktorki "Na Wspólnej".

maria-janczewska
fot. Instagram/maria.janczewska

Aktorka w relacji na InstaStories opublikowała zdjęcie auta, prosząc internautów o rozpoznanie kierowcy. To nie jedyny tego typu incydent, który miał miejsce w poniedziałek wieczorem. Służby medyczne musiały interweniować kilkukrotnie, między innymi na ulicy Puławskiej, gdzie samochód wjechał w dwie osoby.

maria-janczewska-2
fot. Instagram/@maria.janczewska