,

Aktorka serialu Polsatu pokazała nagi biust na Strajku Kobiet. Odważny gest [FOTO]

27.10.2020 11:14

Karolina Micuła to aktorka i wokalistka, która od wielu lat uczestniczy w Strajkach Kobiet. Znana aktywistka zdecydowała się na odważny gest podczas poniedziałkowego protestu w Warszawie.

Karolina Micuła
fot. Leszek Kotarba/East News

Karolina Micuła to polska aktorka znana między innymi z roli w serialu Polsatu pt. "Ślad". Pojawiła się również w serialach "Lombard. Życie pod zastaw" oraz "Sprawiedliwi - Wydział kryminalny". Wielokrotnie mogliśmy ją oglądać także na deskach teatru. Prócz aktorstwa, rozwija się jako piosenkarka - wykonuje muzykę alternatywną i rockową. Ukończyła Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, a w 2017 roku została laureatką 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Micuła znana jest jednak przede wszystkim jako aktywistka i działaczka społeczna Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. W poniedziałek pojawiła się na protestach w Warszawie, gdzie trwała blokada najważniejszych ulic. Obywatele wyszli na ulicę, aby okazać swoje oburzenie decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, iż aborcja z powodu trwałego uszkodzenia płodu jest niezgodna z Konstytucją RP.

Zobacz także: Taco Hemingway wspiera i dopinguje protestujące kobiety. "Krzyczcie, maszerujcie, śpiewajcie"

Karolina Micuła pokazała nagie piersi na proteście dla kobiet w Warszawie

Podczas protestu Karolina Micuła zdecydowała się na odważny gest. Aktorka weszła na samochód i odsłoniła swoje nagie piersi. Na maseczce miała namalowany znak błyskawicy. Początkowo trzymała w ręce zapaloną racę.

- No, nie znudzi mi się nigdy - napisała aktywistka pod jednym ze zdjęć na Instagramie.

Wiele kobiet docenia gest Karoliny Micuły. Choć część internautów uważa, że forma protestu aktorki jest zbyt kontrowersyjna, większość pozytywnie komentuje jej zdjęcia i dziękuje za wspólną walkę. W poniedziałkowym strajku wzięły udział także inne gwiazdy, m.in. Maja Ostaszewska, Zofia Zborowska, Matylda Damięcka, Joanna Koroniewska, Zosia Ślotała czy Julia Wróblewska.

Karolina-Micuła-protest-kobiet
fot. Rafal Gaglewski/REPORTER/East News

Logo radiozet Dzieje się