Zamknij

Jakub Kwieciński walczy o uznanie homoseksualnego małżeństwa w Polsce. "Zbigniew Ziobro nasłał prokuratora"

02.06.2022 10:56

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek walczą o uznanie w Polsce ich homoseksualnego małżeństwa. Były pracownik TVP i jego mąż poinformowali, że w sprawę miał zaangażować się Zbigniew Ziobro i prokuratura. Panowie będą mieli problemy?

Jakub i Dawid
fot. screen: Instagram / jakubidawid

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek to popularni polscy youtuberzy, którzy zdobyli rozgłos, publikując w serwisie autorskie teledyski do znanych przebojów. Przypomnijmy, że Kwieciński ma na swoim koncie współpracę z Telewizją Polską, jego zdaniem publiczna stacja nie przedłużyła z nim umowy ze względu na fakt, że jest osobą homoseksualną. TVP wydało oficjalne oświadczenie, w którym zaprzeczyło tym informacjom.

- Nie doszło do zwolnienia pana Kwiecińskiego, a jedynie nie została z nim przedłużona umowa. Miało to związek z wprowadzaną restrukturyzacją i zmianą funkcjonowania poszczególnych jednostek. Kwestie życia osobistego pracowników i współpracowników TVP są ich prywatną sprawą i nie mają wpływu na decyzje kadrowe w Telewizji Polskiej - czytamy.

Jakub i Dawid nie mogli zalegalizować swojego związku w Polsce, pobrali się więc w Hiszpanii. Walczą jednak o uznanie ich małżeństwa w naszym kraju, co ma nie być łatwe. Małżonkowie poinformowali, że w ich sprawę miał włączyć się Zbigniew Ziobro, który miał "nasłać na nich prokuraturę".

ZOBACZ TAKŻE: Miesiąc dumy na Netflix: TOP 15 oryginalnych produkcji serwisu o tematyce LGBTQIA+ [GALERIA]  

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek zapłacą za walkę o uznanie ich homoseksualnego małżeństwa?

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek uruchomili zbiórkę na projekt "Nielegalni", który ma pomagać parom LGBT+ w zawarciu związku małżeńskiego za granicą. W planach mają także serię dokumentów pokazujących, jak zakochani przygotowują się do ślubu. Jednak ich osobista walka o uznanie małżeństwa może znacznie się skomplikować. Na Instagramie Jakub i Dawid poinformowali, że ich sprawą może zająć się prokuratura.

- W piątą rocznicę naszego ślubu Zbigniew Ziobro sprawił nam wyjątkowy prezent – nasłał na nas prokuratora. Za to, że postanowiliśmy zawalczyć o naszą miłość i przy braku możliwości zawarcia ślubu w Polsce – pobraliśmy się za granicą. Za to także, że od pięciu lat walczymy w sądach o uznanie naszego małżeństwa w Polsce i odnosimy sukcesy. Na naszej ostatniej rozprawie sąd wygłosił przełomowe uzasadnienie o tym, iż Konstytucja RP i słynny artykuł 18. nie stoją na przeszkodzie legalizacji naszego małżeństwa. Teraz, tuż przed finalną rozprawą przed Naczelnym Sądem Administracyjnym, przerażony tym uzasadnieniem Zbigniew Ziobro postanowił wkroczyć do akcji i dołączył do naszej sprawy prokuratora - czytamy.

Panowie nie mają jednak zamiaru przerywać swojej sądowej walki.

- Nie przestraszy nas to jednak. Wręcz przeciwnie – wszelkie przeszkody motywują nas tylko do działania - napisali youtuberzy.

Czas pokaże, czy uda im się osiągnąć sukces.

Jakub i Dawid
fot. screen: Instagram / jakubidawid