Obserwuj w Google News

Książę Harry i Meghan Markle pojawią się na pogrzebie Filipa? "Chce być tam dla swojej rodziny"

2 min. czytania
09.04.2021 19:04
Zareaguj Reakcja

Książę Harry przyleci do Wielkiej Brytanii, aby uczestniczyć w pogrzebie księcia Filipa? Wnuk królowej Elżbiety II pragnie być z rodziną w tym trudnym czasie. W gorszej sytuacji jest jego żona Meghan Markle, która nie, czy będzie mogła podróżować samolotem w zaawansowanej ciąży.

Książę Harry
fot. Photography/REX/Shutterstock/East News

Książę Filip nie żyje. Mąż Elżbiety II zmarł w piątek w wieku 99 lat. Informacja o śmierci małżonka królowej błyskawicznie obiegła Wielką Brytanię oraz cały świat. Smutne wieści dotarły także do księcia Harry'ego i Meghan Markle. Wnuk królowej Elżbiety II i zmarłego Filipa od dawna był przygotowany na tak tragiczne okoliczności. Gdy 99-latek trafił kilka tygodni temu do szpitala, mąż Meghan Markle poddał się dobrowolnej izolacji na wypadek powrotu do Wielkiej Brytanii.

- Personel jest w gotowości - donosił w tamtym czasie "The Guardian". Książę Harry miał lecieć do Londynu prywatnym odrzutowcem. Choć po wyjściu księcia Filipa ze szpitala wiele osób wierzyło, że jego stan zdrowia jest stabilny, w piątek do jego wnuka dotarła smutna wiadomość. Teraz książę Harry planuje powrót do ojczyzny - pierwszy od czasu porzucenia królewskich obowiązków i wyprowadzki do Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także: Księżna Kate jest w czwartej ciąży? "Chciałaby mieć drugą dziewczynkę"

Książę Filip nie żyje. Książę Harry i Meghan Markle przylecą do Londynu na pogrzeb?

Jak podaje informator "Daily Mail", książę Harry chce wesprzeć swoich najbliższych w tym trudnym czasie. Chce pojawić się w Londynie przede wszystkim dla babci, która najboleśniej odczuła tę stratę. Nie wiadomo jednak, czy towarzyszyć mu będzie żona. Meghan Markle jest w zaawansowanej ciąży i nie wiadomo, czy lot odrzutowcem nie będzie zagrażał jej zdrowiu.

- Niczego nie będzie chciał bardziej niż być tam dla swojej rodziny, a zwłaszcza dla babci, w tym okropnym czasie [...] Meghan jest w ciąży, więc przez ewentualnym wylotem będzie musiała zasięgnąć porady lekarzy, by dowiedzieć się, czy podróżowanie jest dla niej bezpieczne. Myślę jednak, że niezależnie od wszystkiego Harry na pewno pojedzie - przekazał informator tabloidu, osoba z bliskiego otoczenia księcia Harry'ego.