Obserwuj w Google News

Katarzyna Piekarska zmaga się z nowotworem. Posłanka KO mówi: „Jestem gotowa usunąć piersi”

2 min. czytania
13.07.2022 14:11

Katarzyna Piekarska, posłanka Koalicji Obywatelskiej, wyjawiła, że wykryto u niej nowotwór piersi. Przeszła operację w Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie. Chce wykonać kolejne badania i w obawie o własne zdrowie jest nawet gotowa usunąć obydwie piersi.

Katarzyna Piekarska
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Katarzyna Piekarska jest już po operacji, a w rozmowie z „Faktem” udzieliła szczegółów oraz zaapelowała do kobiet o zadbanie o badania profilaktyczne. Posłanka KO na razie dochodzi do siebie, chce spędzić ten czas na Mazurach w otoczeniu przyrody. Będzie też dojeżdżać na zabiegi, a potem na naświetlania.

Zobacz także:  Dorota Gardias szczerze o nowotworze. „Często kobiety się wstydzą”. Opowiada o tym, co przeszła

Katarzyna Piekarska o walce z nowotworem piersi. Posłanka KO przeszła operację

- Teraz samopoczucie jest dobre. Jestem już po operacji i pozbyłam się tego, więc moje samopoczucie jest naprawdę super. Jestem jeszcze w szpitalu, ale dziś lub jutro wychodzę. Jeśli nie ma komplikacji, to po takim wycięciu guza i węzłów chłonnych, jak u mnie, wychodzi się dosyć szybko. To nie jest jakiś skomplikowany zabieg. Wydaje mi się, że najgorsze za mną. Teraz czeka mnie rekonwalescencja, jakaś rehabilitacja – wyjawiła „Faktowi” Katarzyna Piekarska.

Posłanka KO wspomina, że kiedy usłyszała diagnozę - nowotwór piersi, przeszła moment załamania. Bała się tego, co będzie dalej, a wszyscy dopingowali ją i pisali, że jest wojowniczką. Dziś jest już dobrej myśli i przygotowuje się do badań genetycznych. Jej mama oraz dwie ciotki zmarły na raka.

- Chcę zrobić badania genetyczne. Teraz - przed operacją - rozmawiałam z lekarzem i powiedziałam mu, że nie mam nic przeciwko, aby usunąć całą pierś, jeśli istnieje potrzeba. Na razie nie było takiej konieczności. Jednak jeśli badania genetyczne wykażą, że jest ryzyko, to jestem gotowa usunąć piersi jak Angelina Jolie – tłumaczyła Katarzyna Piekarska.

Redakcja poleca

Posłanka KO w rozmowie z „Faktem” wspomniała również, że otrzymuje wiele wiadomości od osób, które zna, a także od tych, których nigdy w swoim życiu nie spotkała. Dzięki niej zmobilizowały się, aby wykonać badania, m.in. mammografię.

- Te badania profilaktyczne mogą uratować życie. Pozbyć się tego świństwa, to najważniejsza rzecz – mówi posłanka.

Katarzyna Piekarska otrzymuje słowa wsparcia również od polityków – tych, z których poglądami nie zawsze jej po drodze. Otuchy dodał jej Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. Niedawno sam zmagał się ze złośliwym nowotworem – mięsakiem GIST.

RadioZET.pl/Fakt.pl

Oni chorowali na nowotwór. Oto 10 gwiazd, które wygrały walkę z rakiem [FOTO]
10 Zobacz galerię
fot. ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI / POLSKA PRESS