Zamknij

Jeff Bridges wygrał z rakiem. Gwiazdor "Big Lebowski" wystąpi w nowym serialu. "Wróciłem do życia"

Maciej Friedrich
31.03.2022 10:37

Jeff Bridges, hollywoodzki gwiazdor znany między innymi z kultowego filmu "Big Lebowski", po chorobie nowotworowej wraca do pracy. Aktor zdecydował się na pracę na planie nowego serialu.

Jeff Bridges
fot. screen: YouTube

Jeff Bridges to jeden z najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazdorów, niezwykle utalentowany aktor i reżyser, który na swoim koncie ma wiele świetnych kreacji docenianych przez krytyków i uwielbianych przez widzów. Pięciokrotnie nominowany do statuetki Oscara, nagrodę dla najlepszego aktora pierwszoplanowego otrzymał za niezwykłą kreację w dramacie "Szalone serce". Serca widzów podbił występami w takich hitach jak "Prawdziwe męstwo", "Fisher King" czy "K-PAX", a stworzona przez niego postać Kolesia w kultowej produkcji "Big Lebowski" zyskała status kultowej. Prywatnie Bridges od 1977 roku jest w związku małżeńskim z Susan Geston, z którą ma trzy córki.

Ponad dwa lata temu w mediach pojawiła się mrożąca krew w żyłach wiadomość dotycząca zdrowia gwiazdora. U Jeffa zdiagnozowano chłoniaka, nowotwór krwi. Bridges nie miał zamiaru poddać się i rozpoczął zaciętą walkę z chorobą, której postępy dokumentował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Pozytywne podejście i starania lekarzy dały efekty, w 2021 roku stan zdrowia aktora uległ znacznej poprawie, a "rak zmniejszył się do rozmiaru kuleczki". Kiedy wydawało się, że aktor wraca do pełnej sprawności, zaraził się koronawirusem. Teraz jednak może mówić o wygranej walce z nowotworem, która pozwoliła mu na powrót do zawodowych obowiązków.

Polskie gwiazdy
10 Zobacz galerię
fot. East NEWS

Jeff Bridges zagra w nowym serialu. Hollywoodzki gwiazdor wygrał z rakiem

Jeff Bridges udzielił wywiadu magazynowi "Deadline", w którym przyznał, że czuje się coraz lepiej i po niemal półtora roku walki o zdrowie i życie może normalnie funkcjonować.

- Przeżyłem półtora roku tego dziwacznego snu i wróciłem do życia. Dobrze było wrócić - stwierdził.

Fani aktorskiego talentu z pewnością bardzo ucieszyli się z faktu, że Bridges powrócił do zawodowych obowiązków i dołączył do obsady serialu "The Old Man", w którym pojawi się obok między innymi Johna Lithgowa i Amy Brenneman. Jeff przyznał, że siłę charakteru, która pomogła mu w walce o zdrowie, zawdzięcza ojcu. Mamy nadzieję, że gwiazdora zobaczymy w świetnej kondycji w jeszcze wielu produkcjach.