Obserwuj w Google News

Jarosław Jakimowicz stanie przed sądem? Chcą oskarżyć go o zniesławienie i publiczne znieważenie

2 min. czytania
17.08.2022 14:33
Zareaguj Reakcja

Jarosław Jakimowicz stanie przed sądem? Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych ma na celu złożenie aktu oskarżenia przeciwko gwiazdorowi TVP. Chodzi o atakowanie i wyzywanie przez niego ludzi w internecie.

Jarosław Jakimowicz
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Jarosław Jakimowicz odpowie za swoje czyny? OMZRiK w maju zeszłego roku poinformował, że otrzymano ponad 30 zgłoszeń od osób, które zostały znieważone przez prezentera TVP. Pięć z nich zdecydowało się wejść na drogę prawną.

Zobacz także:  Jakimowicz obraził wokalistkę na wizji. Internauci wściekli: "Odrażające, powinien iść do psychiatry"

Jarosław Jakimowicz zostanie oskarżony o znieważenie?

- Uważamy, że osoba zatrudniona w telewizji finansowanej przez podatników powinna spełniać nieco wyższe standardy etyczne niż Jarosław Jakimowicz. Dlatego uważamy, że oskarżenie go powinno leżeć w interesie publicznym. Wszak to my wszyscy - obywatele - płacimy wynagrodzenie panu Jakimowiczowi – czytamy w poście OMZRiK z maja 2021 roku.

Teraz Ośrodek poinformował na Facebooku, że od ponad roku w Prokuraturze Rejonowej w Krakowie toczyło się śledztwo przeciw prezenterowi. Czytamy, że Jarosław Jakimowicz atakował kobiety oraz znieważał mężczyzn „homofobicznymi wulgaryzmami”.

Redakcja poleca

- „Widzisz tę piz*ę na zdjęciu, miej Boga w sercu”, „ciota w czystej postaci”, „frajer”, „ryj c*ela i frajera, pederasta”, „skiepszczony knur” – pisał aktor.

OMZRiK kilka dni temu otrzymał informację, że prokurator musiał umorzyć śledztwo, mimo że, jak czytamy, „był praktycznie gotowy do złożenia aktu oskarżenia”. W związku z tą sytuacją ma zostać złożony prywatny akt oskarżenia. Jak podaje „Wyborcza.pl”, stanie się to w przyszłym tygodniu.

Pasek TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Wiadomości/screen