Zamknij

Ewa Wencel była gwiazdą „M jak miłość”. Zrezygnowała po incydencie w sklepie

05.08.2022 14:48

Ewa Wencel to polska aktorka filmowa, serialowa i teatralna, a także scenarzystka, która pomimo wielu osiągnięć w branży, wciąż jest mocno kojarzona z rolą w „M jak miłość”, z której zrezygnowała przed laty. Dopiero teraz ujawniła, dlaczego zdecydowała się odejść z serialu. Zbyt mocno wpływał na jej życie.

Ewa Wencel
fot. Instagram/ewa.wencel/screen

Ewa Wencel przez pięć lat występowała w serialu „M jak miłość”, który przyniósł szeroką rozpoznawalność wielu aktorom. Choć gwiazda miała na koncie już liczne role filmowe i serialowe, to jednak postać Janeczki Nowickiej z „M jak miłość” jest jedną z tych najlepiej zapamiętanych przez widzów „Emki”.

W 2007 roku aktorka nieoczekiwanie zdecydowała się rozstać z Nowicką i odeszła z „M jak miłość”. Dotąd nie było wiadomo, dlaczego Wencel zdecydowała się na ten krok – wszak w serialach telewizyjnych wielu aktorów znajduje pracę na długie lata, a gra w tego typu produkcjach jest dla nich stałym źródłem dochodu. Dopiero w niedawnym wywiadzie serialowa Janeczka opowiedziała, dlaczego odeszła z „M jak miłość”.

Zobacz także: TVP komentuje „leczenie dźwiękiem” w „Sprawie dla reportera”. Wydano oświadczenie

Ewa Wencel była gwiazdą „M jak miłość”. Przez rolę kasjerka nie chciała sprzedać jej wina

To już 15 lat od kiedy Ewa Wencel odeszła z „M jak miłość”. Mimo że aktorkę przez ten czas mogliśmy oglądać w wielu różnych produkcjach, zarówno filmowych, jak i serialowych, jej rozstanie z rolą Nowickiej jest dla fanów zagadką.

W nowym wywiadzie na łamach Plejady aktorka ujawniła, że zdecydowała się odejść z „M jak miłość”, kiedy zauważyła, że nie może normalnie funkcjonować ze względu na dużą rozpoznawalność.

W czasach największej popularności serialu trudno było mi wejść do centrum handlowego – przyznała aktorka. Gdy się spieszyłam, a widziałam, że idzie za mną grupa wycieczkowa z prośbą o wspólne zdjęcia, to wchodziłam do pierwszego lepszego sklepu – wspomniała.

Dodała także, że rola Nowickiej zaczęła mocno wpływać na jej codzienne życie, ponieważ ludzie nie oddzielali serialowej fikcji od rzeczywistości.

Bywało tak, że chciałam kupić wino w sklepie, a kasjerka nie chciała mi sprzedać. A wszystko przez to, że grałam kobietę mierzącą się z alkoholizmem – dodała, tłumacząc zmęczenie popularnością.

Odeszłam z „M jak miłość”, bo poczułam, że chcę pójść trochę inną drogą. Zależało mi na tym, żeby się rozwijać i robić nowe rzeczy. Mogłam już sobie na to pozwolić – wyjawiła Ewa Wencel.