Zamknij

Celna riposta Anji Rubik. Odpowiedziała na seksistowski komentarz

Redakcja
06.08.2018 14:33

Anja Rubik była jednym z gości festiwalu Pol'and'Rock 2018. W trakcie panelu dyskusyjnego opowiadała o poziomie edukacji seksualnej w Polsce. Celnie również zripostowała seksistowski komentarz jednego z uczestników, czym zyskała sobie dużą sympatię.

Celna riposta Anji Rubik. Odpowiedziała na seksistowski komentarz
fot. Instagram:@anja_rubik

Festiwal Pol’and’Rock 2018 dobiegł końca. Była to pierwsza edycja Przystanku Woodstock pod zmienioną nazwą. Poza licznymi koncertami uczestnicy mieli również okazję wzięcia udziału w panelach dyskusyjnych o różnorodnej tematyce. W tym roku jedną z zaproszonych gwiazd była topmodelka Anja Rubik, która opowiadała o poziomie edukacji seksualnej w naszym kraju. Niestety, choć większość uczestników z uwagą słuchała wypowiedzi Anji, jeden z fanów nie odmówił sobie seksistowskiego komentarza. Gwiazda jednak popisała się błyskawiczną i błyskotliwą ripostą.

Anja Rubik ripostuje seksistowski komentarz

W trakcie dyskusji z zaproszoną modelką, w tłumie znajdujących się na panelu osób dało się słyszeć krzyk „pokaż cycki”. Anja Rubik ani przez chwilę nie wydawała się zbita z tropu tym mało wyszukanym tekstem. Przeciwnie, niemal natychmiast błyskotliwie odpowiedziała krzyczącemu.

– To ja decyduję, kiedy się rozbierać, a kiedy nie. To jest moja decyzja. Jeśli to ma cel i sens i ufam artyście, to się decyduję. To świadomy wybór, więc to nie jest tak, że ja ci teraz pokażę cycki.

Reakcja gwiazdy została doceniona nie tylko przez zgromadzoną publiczność, ale też w błyskawicznym tempie obiegła sieć i wywołała lawinę pozytywnych komentarzy wśród internautów. Również sama modelka była zachwycona możliwością wystąpienia przed licznie zebranymi fanami.

Supermodelka edukuje w sprawach seksu

Anja Rubik zaangażowała się w kampanię mającą na celu edukację seksualną polskiego społeczeństwa. Według niej młodzież nie ma dostatecznej wiedzy na tematy związane z antykoncepcją i seksem. Skutkuje to zwiększeniem ryzyka zachorowania na choroby weneryczne i nieplanowanej ciąży. Zdaniem Rubik winne takiemu obrotowi spraw jest zbytnie związanie spraw wychowania seksualnego z religią i panująca w kraju opinia, że seksualność winna być tematem tabu. Dlatego zebrała wokół siebie grupę ekspertów i w połowie września 2018 roku wyda podręcznik „Sexedpl”, z którego młodzi ludzie będą mogli czerpać informacje z zakresu edukacji seksualnej.

Anja Rubik znana jest ze swojej działalności edukacyjnej i społecznej. Zabrała między innymi głos w sprawie wykorzystywania plastikowych opakowań.

RadioZET.pl/MF