Zamknij

Anja Rubik komentuje wpis Wojciechowskiej. „Błąd w myśleniu”

Redakcja
02.07.2018 11:18

Anja Rubik znana jest ze swojej działalności na rzecz ochrony środowiska. Zdecydowała się na komentarz do niedawnego wpisu Martyny Wojciechowskiej na temat plastikowych oraz szklanych opakowań.

Anja Rubik komentuje wpis Wojciechowskiej. „Błąd w myśleniu”
fot. Shootpix/ABACA/EAST NEWS

Anja Rubik stara się wykorzystywać popularność, jaką przyniosła jej międzynarodowa kariera w modelingu, do walki o ochronę środowiska naturalnego. W czerwcu przemawiała między innymi w siedzibie ONZ w Nowym Jorku z okazji Światowego Dnia Oceanu. Zdecydowała się również na komentarz do wpisu Martyny Wojciechowskiej o plastikowych butelkach, który wywołał kontrowersje nawet wśród fanów podróżniczki.

EN_01323814_0019
fot.

Anja Rubik walczy o środowisko naturalne. Źródło: Aurora Rose/WWD/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Anja Rubik walczy z plastikowymi opakowaniami

Przypomnijmy, że Martyna Wojciechowska wywołała wśród internautów burzę po tym, jak zamieściła na swoim profilu na Instagramie post rozpoczynający się od stwierdzenia, że  „plastik nie taki zły”, w którym wyraża opinię, że opakowania plastikowe rozkładają się od 400 do 1000 lat, natomiast szklane nigdy. Anja Rubik nie zgadza się z takim stwierdzeniem.

– To niestety duży błąd w myśleniu. Plastik się nie rozkłada. Zostaje na ziemi na zawsze! Plastik z biegiem lat jedynie rozpada się na drobniejsze elementy, takie okruchy, które stają się na przykład częścią kurzu w powietrzu czy planktonu w oceanach. Wszyscy, kiedy oddychamy, wchłaniamy te mikrocząsteczki do płuc.

Modelka, która na co dzień nie używa foliowych siatek oraz słomek wykonanych z plastiku, podkreśla także, że szkło jest o wiele mniej niebezpieczne dla zdrowia i życia.

– Szklane opakowania przynajmniej nie uwalniają do środowiska szkodliwych substancji. Plastik je wydziela i przez to negatywnie oddziałuje na nasze zdrowie. Jeśli jemy produkty zapakowane w plastikowe pudełka, to szkodliwe związki znów dostają się do naszego organizmu.

Jednocześnie Anja przyznaje, że bardzo cieszy ją fakt, że wpis Martyny Wojciechowskiej aktywizuje ludzi do rozmów na temat ekologii. Zwłaszcza że sama Wojciechowska dodała w swojej wypowiedzi, że to w największej mierze od nas zależy, czy surowce zostaną ponownie użyte, czy przyczynią się do zanieczyszczenia środowiska.

Inne polskie celebrytki również walczą o środowisko naturalne. W zeszłym miesiącu Kinga Rusin skrytykowała wizytę piłkarzy w delfinarium. Popiera również petycję przeciwko budowie drogi w Puszczy Białowieskiej.

RadioZET.pl/MF