Obserwuj w Google News

Ben Affleck w ogniu krytyki. Wini Jennifer Garner za swój alkoholizm? "Weź odpowiedzialność, słabe"

2 min. czytania
16.12.2021 14:25
Zareaguj Reakcja

Ben Affleck spotkał się z ostrą krytyką po tym, jak zasugerował, że przyczyną jego problemów z alkoholem jest nieudane małżeństwo z Jennifer Garner. Internauci nie mieli litości dla aktora.

Ben Affleck
fot. Instagram / fanchester.orchestra

Ben Affleck to jeden z największych gwiazdorów Hollywood, doskonale znany widzom z wielu kasowych produkcji. Zaczynał od ról w reklamach i serialach telewizyjnych, rozpoznawalność przyniósł mu występ u boku Kevina Costnera w "Polu marzeń" i kultowych komediach Kevina Smitha "Szczury z supermarketu", "W pogoni za Amy" oraz "Dogma". Szybko zyskał rozgłos i zaczął otrzymywać angaże do dużych hollywoodzkich produkcji, mogliśmy zobaczyć go między innymi w "Pearl Harbor", "Buntowniku z wyboru" i "Operacja Argo", wciela się także w postać Batmana w serii komiksowych ekranizacji DC. Na swoim koncie ma dwie statuetki Oscara i dwa Złote Globy. Jest nie tylko utalentowanym aktorem, ale także scenarzystą i producentem.

Jak wiele światowej sławy gwiazd, Affleck ma za sobą wieloletnie uzależnienie od alkoholu i seksu. Aktor musiał udać się na odwyk i nie ukrywał, że był w bardzo ciężkim stanie.

- Wpadasz w ciąg, którego nie da się przerwać. To mi się właśnie przydarzyło. Piłem relatywnie "normalnie" przez dłuższy czas. Stałem się alkoholikiem, gdy rozpadło się moje małżeństwo (...) To brzemię jest trudne. (...) Zajęło mi dużo czasu zanim bez cienia wątpliwości przyznałem przed samym sobą, że jestem alkoholikiem - opowiadał w wywiadzie dla "New York Times".

W walce z nałogiem wspierała go była żona, aktorka Jennifer Garner, która między innymi pomagała mu docierać na odwyk. Para rozstała się po 10 latach od ślubu, była w separacji, by ostatecznie wziąć rozwód w 2018 roku i podzielić opieką nad trójką dzieci. Ben w jednym z ostatnich wywiadów zasugerował, że pił z powodu nieudanego związku, czym rozwścieczył internautów. 

Najkrótsze małżeństwa polskich gwiazd
7 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News Jan Bielecki/East News
Redakcja poleca

Ben Aflleck oskarżył Jennifer Garner o swoje uzależnienie. Internauci wściekli na aktora

Ben Affleck w programie "The Howard Stern Show" stwierdził, że gdyby nie rozstanie z Jennifer Garner, prawdopodobnie nadal by pił.

- Prawdopodobnie skoczylibyśmy sobie do gardeł. Prawdopodobnie wciąż bym pił. 

- Zacząłem pić częściowo, dlatego że byłem w pułapce. Myślałem: nie mogę odejść ze względu na dzieci, ale nie jestem szczęśliwy, co mam zrobić? I to, co robiłem, to picie butelki szkockiej i zaśnięcie na kanapie. Okazało się, że to nie jest rozwiązanie (...) Próbowaliśmy i próbowaliśmy.

Podejście gwiazdora nie spodobało się wielu internautom, którzy zarzucili Affleckowi, że próbuje przerzucić winę za uzależnienie na byłą żonę, która czuwała nad nim nawet po rozstaniu.

- Obwiniasz byłą żonę za picie? Piłeś jeszcze zanim byliście małżeństwem!

- Mówiąc tak o matce własnych dzieci, pokazujesz, jakim jesteś ojcem.

- Słabe. Weź odpowiedzialność za to, co zrobiłeś.

- Ben Affleck potwierdził tylko, że wciąż jest najgorszy - czytamy w komentarzach.

Zgadzacie się z ostrą krytyką pod adresem Bena?