Zamknij

Agata Młynarska wyśmiała kancelarię prezydenta. Andrzej Duda zaliczył wpadkę? "Wstyd to mało" [FOTO]

02.03.2022 19:17

Kancelaria Prezydenta zaliczyła wpadkę w jednym ze swoich najnowszych wpisów, w którym zacytowała Andrzeja Dudę. Złośliwych komentarzy nie szczędziły między innymi Agata Młynarska, Hanna Lis i Katarzyna Skrzynecka. Wyszło niezręcznie?

Agata Młynarska
fot. screen: Instagram / agata_mlynarska

Wojna w Ukrainie trwa kolejny dzień, media donoszą o coraz bardziej brutalnych działaniach wojsk rosyjskich, a wręcz barbarzyńskim mordowaniu cywilów i wykorzystywaniu zakazanej prawem międzynarodowym broni. Przeraża ogrom zniszczeń, liczba ofiar i rozmiar tragedii ludzi, którzy opuszczają domy i szukają bezpiecznego schronienia poza ojczyzną. Choć ukraińscy obrońcy powstrzymują agresję, odznaczając się bohaterstwem, potrzebują każdej możliwej formy wsparcia. Uchodźcy mogą liczyć na pomoc między innymi Polaków, którzy organizują zbiórki pieniędzy, leków i najpotrzebniejszych materiałów, a nawet przyjmują sąsiadów zza wschodniej granicy w swoich domach. Przedsiębiorcy, mieszkańcy miast i wsi, celebryci - dziś to po prostu ludzie, którzy starają się pomóc ofiarom wojny.

Zobacz także: Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Nie bez znaczenia są sankcje nakładane na Rosję, które mają zmusić Władimira Putina do zakończenia inwazji. Kraje zachodnie przekazują żywność i zaopatrzenie i otwarcie potępiają działania rosyjskich wojsk i ich sojuszników. Wyjątkiem nie jest Polska, prezydent Andrzej Duda namawiał do podjęcia zdecydowanych działań na rzecz zakończenia wojny. Dla głowy państwa tak trudna międzynarodowa sytuacja to z pewnością poważny sprawdzian. Tym uważniej sprawdzane powinny być wpisy zamieszczane w mediach społecznościowych. Niestety, kancelaria prezydenta zaliczyła wpadkę, za którą dostało się także prezydentowi.

Gwiazdy, które pomagają Ukrainie
10 Zobacz galerię
fot. screen: Instagram / martamanowska / filip_chajzer/ margaret_official

Andrzej Duda zaliczył wpadkę? Agata Młynarska i polskie gwiazdy wyśmiewają wpis koncelarii prezydenta

Na profilu Agaty Młynarskiej na Instagramie pojawił się wpis i zdjęcie, na którym dziennikarka udokumentowała wpis kancelarii prezydenta na Twitterze.

- Potrzebujemy patriotycznych postaw, wiary w suwerenną Ojczyznę, bo wiemy, że warto ją stracić. Trzeba się jej trzymać i być zdeterminowanym, by stawać w jej obronie - czytamy.

We wpisie ewidentnie pojawił się błąd, przez który można mieć wrażenie, że komunikat mówi o utracie wiary w ojczyznę. Młynarska i inne znane polskie postacie nie omieszkały złośliwie skomentować wpadki.

- "Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa" - cytowała Juliusza Słowackiego Młynarska.

- Jak ze wszystkim innym niestety. Byle jak. Byle po wierzchu. Byle sloganem. Po co sprawdzać wiarygodność, po co sprawdzać sens? Klik, Enter - poszło! - surowo oceniła Katarzyna Skrzynecka.

- Poproszę o tłumaczenie, bo nie ogarniam - napisała Hanna Lis.

- Jestem wstrząśnięta poziomem Prezydenta, wstyd to mało, milczenie jest złotem - wtórowała im jedna z internautek.

Pojawiły się także opinie, że ze zwykłego błędu nie należy robić afery, zwłaszcza w momencie, w którym powinniśmy być zjednoczeni w obliczu tragedii Ukrainy.

- Pani Agato, chyba niepotrzebny post. Powinniśmy zakończyć tę wojnę polsko-polską, bo są tacy, którzy jej bardzo kibicują. Pozdrawiam - napisała jedna z użytkowniczek Instagrama.