Zamknij

Agata Duda w sukni z błyskawicą? Internauci: "Udało się przemycić poparcie dla Strajku Kobiet"

18.11.2020 09:21

Agata Duda zaskoczyła internautów swoją ostatnią stylizacją. Podczas pobytu na Litwie pierwsza dama miała na sobie czarną suknię z bordowym elementem, który do złudzenia przypomina błyskawicę Strajku Kobiet. Czy żona Andrzeja Dudy poparła protesty?

Agata Duda
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Agata Duda jakiś czas temu wypowiedziała się w sprawie Strajku Kobiet. Choć pierwsza dama i jej córka Kinga Duda długo milczały na temat decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji, nasilające się protesty zmusiły je do wydania oświadczeń. Żona prezydenta Andrzeja Dudy stwierdziła, że sama nie przerwałaby nawet zagrożonej ciąży. W kolejnej części wypowiedzi podkreśliła jednak, że sytuacje są różne, a kobiety nie powinny być zmuszane do heroizmu.

- Ja nie wyobrażam sobie, że mogłabym usunąć ciążę, nawet zagrożoną, ale to wynika z moich przekonań i wiary, ale także ze świadomości, że w tej sytuacji miałabym wsparcie rodziny. Stawiam pytanie: czy każdy jest zdolny do heroizmu? Czy kobiety muszą być zmuszane do heroizmu? Mam wątpliwości - powiedziała pierwsza dama podczas rozmowy z Polsatem.

Zobacz także: Jolanta Kwaśniewska skomentowała decyzję Trybunału. Uderzyła w Agatę i Kingę Dudę

Agata Duda symbolicznie poparła Strajk Kobiet?

Dla wielu osób wypowiedź pierwszej damy była zbyt zachowawcza, wyliczona tak, aby nie urazić niczyich uczuć i nie wyrazić pełni poparcia dla żadnej ze stron. Inne osoby stwierdziły, że jest to gest solidarności z kobietami, które walczą o swoje prawa. Czyżby teraz Agata Duda poszła o krok dalej? Podczas oficjalnego przyjęcia na Litwie żona prezydenta pojawiła się w czarno-bordowej sukni, której krój przypomina błyskawicę - symbol Strajku Kobiet.

- Agata Duda popiera #StrajkKobiet.

- Podprogowy przekaz.

- Ona nawet nie wie, co na siebie założyła.

- To raczej projektantce Agaty udało się przemycić poparcie dla #StrajKobiet - zaczęli komentować internauci.

Na razie Agata Duda nie skomentowała domysłów na temat symboliki kreacji. Wiele osób podejrzewa jednak, że kolor sukni miał nawiązywać do Światowego Dnia Wcześniaka obchodzonego 17 listopada. Fiolet jest symbolicznym kolorem tego dnia. Krawat właśnie w tym kolorze wybrał prezydent Andrzej Duda.

Myślicie, że suknia pierwszej damy niesie za sobą jakiś ukryty przekaz?

loader