Obserwuj w Google News

Agata Duda przyłapana z serduszkiem WOŚP. Internauci: "Ma szczęście, że nie pracuje w TVP"

2 min. czytania
05.02.2021 12:37
Zareaguj Reakcja

Agata Duda wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy? Akcja charytatywna Jurka Owsiaka wzbudziła spore kontrowersje po tym, jak jej organizator poparł Strajk Kobiet. Internautów dziwi, że mimo ataków Telewizji Polskiej na WOŚP pierwsza dama postanowiła pojawić się z charakterystycznym czerwonym serduszkiem.

Agata Duda
fot. Piotr Molecki/East News

Agata Duda została przyłapana przez paparazzi z czerwonym serduszkiem WOŚP przyklejonym do torebki. Działalność charytatywna Jurka Owsiaka, choć skupia się na pomocy dzieciom i wspieraniu szpitali, od lat wzbudza ogromne kontrowersje. Założyciel i prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie kryje swoich poglądów na tematy polityczne i społeczne, przez co przedstawiciele partii rządzącej oraz Telewizja Polska są do niego nastawieni negatywnie.

Ostatnio głośną burzę w internecie rozpętała wiadomość o tym, że jedna z pogodynek lokalnej stacji TVP miała zostać zwolniona za wejście na wizję z przyklejonym do ubrania serduszkiem WOŚP. Dyrektorka oddziału telewizji tłumaczyła jednak, że powodem zakończenia współpracy z prezenterką było "wygaśnięcie umowy z dniem 31.01.2021 r. z powodu upływu terminu, na który była zawarta".

Zobacz także:  Jolanta Kwaśniewska skomentowała decyzję Trybunału. Uderzyła w Agatę i Kingę Dudę

Agata Duda z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Teraz zainteresowanie internautów wzbudziło inne serduszko WOŚP - nie w Telewizji Polskiej, a na torebce pierwszej damy Agaty Dudy. Internauci zaczęli sugerować, że żona prezydenta Andrzeja Dudy również może "zostać zwolniona" w związku z tak otwartym poparciem inicjatywy Jurka Owsiaka.

- Czy TVP zwolni ją z bycia Pierwszą Damą, albo chociaż przestanie ją pokazywać?

- Ma szczęście, że nie pracuje w TVP.

- Zwolnią ją jak pogodynkę? - komentują użytkownicy Twittera.

To jednak nie pierwszy raz, gdy para prezydencka wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Mimo różnicy w poglądach WOŚP od lat może liczyć na zaangażowanie prezydenta, który co roku wystawia wybraną rzecz na licytację. Podczas 29. finału WOŚP Andrzej Duda zaoferował sygnowane swoim podpisem dwa pióra wieczne.