Obserwuj w Google News

Quiz. Polskie obiekty na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zdobędziesz 10/10?

1 min. czytania
24.04.2024 17:12

Szybki quiz. Przed tobą 10 pytań, które sprawdzą twoją wiedzę o polskich obiektach wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Łatwo nie będzie!

Quiz. Polskie obiekty na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zdobędziesz 10/10?
  • 10 pytań Rozpocznij quiz
fot. Shutterstock

Na liście światowego dziedzictwa znajdują się obiekty dziedzictwa kulturowego i naturalnego o "wyjątkowej powszechnej wartości" dla ludzkości. Spis prowadzony jest przez organizację wyspecjalizowaną ONZ - UNESCO. Obecnie w zestawieniu widnieje 17 obiektów z Polski, w tym 15 dziedzictw kulturowych oraz 2 o charakterze przyrodniczym. Znasz je wszystkie?

Quiz: Polskie obiekty na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zdobędziesz 10/10?

1/10 To jedyna puszcza w Polsce wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Przed tobą szybki quiz. Test składa się z dziesięciu pytań, a do każdego podane są trzy lub dwie odpowiedzi. Podejmujesz wyzwanie? Ostrzegamy, że wcale nie będzie łatwo. Na maksymalną liczbę punktów mogą liczyć tylko najlepsi.

Polskie obiekty na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Łatwo nie będzie!

Ten quiz sprawdzi twoją wiedzę z polskich obiektów znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Przed tobą między innymi takie pytania jak: "Który wrocławski obiekt wpisany jest na listę UNESCO?" oraz "Gdzie znajduje się wpisana na listę UNESCO kopalnia rud ołowiu, srebra i cynku?".

Rozwiąż nasz quiz i sprawdź swoją wiedzę o polskich obiektach wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Będziesz mistrzem, jeśli zdobędziesz chociaż 70%. Trzymamy kciuki!

Źródło: Radio ZET

Nie przegap