Obserwuj w Google News

Natalia Niemen w poruszającym wpisie. Jej dziecko ma chorobę genetyczną

2 min. czytania
09.06.2024 17:34
Zareaguj Reakcja

Natalia Niemen zareagowała na hejterski komentarz na temat występu charytatywnego z jej udziałem i wyznała, że sama mierzy się z chorobą dziecka. Jedna z jej pociech urodziła się z rzadką chorobą genetyczną. Tak córka Czesława Niemena opowiadała o diagnozie Danusi. 

Natalia Niemen w "Dzień dobry TVN"
fot. Michał Woźniak/Dzień Dobry TVN/East News

Natalia Niemen ma dziecko ciepiące na chorobę genetyczną

Natalia Niemen jest córką legendy polskiej sceny muzycznej, Czesława Niemena. Podobnie jak ojciec zajmuje się muzyką. Ostatnio artystka przypomniała o sobie na festiwalu w Opolu, gdzie zaśpiewała słynne przeboje taty. 

Prywatnie Natalia Niemen ma troje dzieci. Jedno z nich urodziło się z rzadką chorobą genetyczną. U trzeciej pociechy artystki, Danusi, zdiagnozowano zespół Noonan, charakteryzujący się występowaniem u pacjentów niskiego wzrostu, opóźnienia rozwoju intelektualnego i fizycznego, wad serca i charakterystycznych rysów twarzy. 

Piosenkarka szerzej opowiedziała o życiu z chorym dzieckiem we wpisie z okazji Światowego Dnia Chorób Rzadkich, obchodzonego 28 lutego.

"Jest to dzień dla mnie ważny, gdyż moje trzecie dziecko, córeczka Danusia, urodziła się właśnie z taką chorobą rzadką. Zespół Noonan to wada genetyczna. Mało popularna. Gdy myślimy o wadach genetycznych, od razu wpada nam do głowy zespół Downa. Społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy, jak wiele innych odmian takich chorób istnieje. U rodzica, który dowiaduje się, że jego dziecko choruje na chorobę rzadką, w pakiecie uczuć jest miejsce na lęk, szok, rozpacz, niepewność. Rozpoczyna się walka. Stajesz się kompletnie nowym człowiekiem. Doświadczenie cierpienia potrafi uczynić z człowieka chodzącą moc i mądrość" - wyznała. 

Redakcja poleca

Natalia Niemen odpowiedziała hejterce i wspomniała o chorobie córki

Natalia Niemen wróciła do tematu chorej córki w odpowiedzi na hejterski komentarz jednej z kobiet, która zadrwiła z wokalnych umiejętności artystki, która wystąpiła podczas koncertu charytatywnego dla dzieci z autyzmem. 

"Słuchajcie! Zniosę każdą potwarz i plucie. Ale nie daruję nikomu, kto się wyśmiewa z chorych dzieci! Wiecie, że moje trzecie dziecko ma wadę genetyczną, zespół Noonan. Jestem w temacie, jak mało kto. Ten babsztyl skomentował moje z Michałem Zatorem improwizowanie na poezji, na głosy altówkę i harfę celtycką. Koncert miał miejsce we Wrocławiu we wrześniu zeszłego roku. Graliśmy dla dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera i z innymi cierpieniami. Nie wspomnę, że to właśnie tacy odbiorcy, przez swoją inność i wrażliwość aż chłoną prawdziwą sztukę. Ale to jest wątek poboczny. Wystawiam tę babę na pośmiewisko. Poczytajcie. Tak, napisałam jak napisałam i się tego nie wstydzę! Mam dość tych toksycznych zawistników w tym kraju! Zgłaszajcie ten profil!" - czytamy w poście córki Czesława Niemena. 

Redakcja poleca