Obserwuj w Google News

Krzysztof Zalewski wraca do rocka? „Mam straszną chęć powrotu do takich brzmień”

2 min. czytania
17.11.2022 09:39
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Zalewski gościł w Radiu ZET, gdzie zaprezentował słuchaczom swój najnowszy singiel „O Tobie myśl”. Wokalista przygotowuje się do pożegnania z materiałem z płyty „Zabawa”. Czy to oznacza, że zniknie na lata? Zalewski zdradził nam swoje plany odnośnie nowej muzyki.

Krzysztof Zalewski Radio ZET
fot. Radio ZET

Krzysztof Zalewski wydał właśnie nowy singiel „O Tobie myśl”, który promuje edycję specjalną albumu „Zabawa” z nowymi utworami i fanowskimi gadżetami. To jeden z etapów pożegnania się artysty z materiałem z ostatniej płyty. Czy Zalewski ma już pomysł na nowy krążek?

Krzysztof Zalewski zaskoczył wyznaniem: „Dostawałem groźby”. Dlaczego? [WIDEO]

Krzysztof Zalewski w Radiu ZET o nowej płycie: „Mam straszną chęć powrotu do bardziej rockowych brzmień”

17 grudnia Krzysztof Zalewski oficjalnie zakończy promocję albumu „Zabawa”. To właśnie tego dnia odbędzie się wyjątkowy koncert na warszawskim Torwarze. Jak zdradził artysta w Radiu ZET, będzie to „wielki koncert z wieloma gośćmi, dwiema scenami, dodatkowymi muzykami”.

Następnie piosenkarz planuje dłuższą przerwę, ale już zaczął myśleć o kolejnym albumie. Okazuje się, że Zalewski chciałby wrócić do mocniejszej muzyki.

 Zamknę się w jakimś eremie i będę ciosał na gitarze elektrycznej bardzo ostre riffy, żeby przygotować następną płytę. Mam straszną chęć powrotu do bardziej rockowych brzmień. Nigdy jednak nie wiadomo. Kiedy siadałem do pisania „Zabawy”, miałem taki wewnętrzny przymus, że musi być to bardzo taneczna płyta, a jest tam jednak sporo rockowych dźwięków. Teraz jestem zdeterminowany, żeby był to bardzo gitarowy, rockowy album. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Może to będą bardziej ballady w stylu Nicka Cave’a, a może w ogóle zacznę grać na wibrafonie i trąbce. Póki co srebrny telecaster i ciosane riffy, ale to tylko plany – ujawnił w Radiu ZET.

Redakcja poleca

Na ten moment wokalista nie wie, kiedy ukaże się jego szósty studyjny album, ale ma dobrą wiadomość dla fanów.

– Mam ambitny plan, żeby jedną piosenkę niezwiązaną z płytą, wypuścić jeszcze na wiosnę.

Już 30 listopada odbędzie się premiera reedycji „Zabawy”. Chcesz zdobyć boks i bilet na koncert Krzysztofa Zalewskiego na warszawskim Torwarze? Śledź media społecznościowe Radia ZET.