Obserwuj w Google News

Krzysztof Zalewski zaskoczył wyznaniem: „Dostawałem groźby”. Dlaczego? [WIDEO]

3 min. czytania
16.11.2022 12:36
Zareaguj Reakcja

Krzysztof Zalewski pojawił się w Radiu ZET w związku z wydaniem nowego singla „O Tobie myśl”, która zapowiada premierę edycji specjalnej albumu „Zabawa”. Artysta opowiedział o nadchodzącym wydawnictwie, a także samym utworze. „Wręcz dostawałem groźby, że muszę koniecznie wydać ten numer” – wyznał Zalewski w Radiu ZET.

Krzysztof Zalewski Radio ZET
fot. Radio ZET

Krzysztof Zalewski żegna się powoli z płytą „Zabawa”. Wielkim finałem będzie grudniowy koncert na warszawskim Torwarze. Wokalista postanowił jednak przygotować dla swoich słuchaczy coś naprawdę wyjątkowego - edycję specjalną ostatniego albumu z nowymi utworami i fanowskimi gadżetami. O tym i nie tylko opowiedział w Radiu ZET.

Redakcja poleca

Krzysztof Zalewski w Radiu ZET: „Dostawałem groźby”

„O Tobie myśl” to najnowsza piosenka Krzysztofa Zalewskiego będąca główną zapowiedzią „Zabawa BOKS”, czyli specjalnego wydawnictwa, które ukaże się już 30 listopada. Znajdzie się na nim pięć dodatkowych piosenek i wyjątkowe, fanowskie gadżety: przypinka, naklejki, zapach do auta oraz pocztówka z autografem artysty. Co więcej, wokalista ujawnił w Radiu ZET, że w boksach ukrył pięć biletów na koncert w Warszawie.

Krzysztof Zalewski wraca do rocka? „Mam straszną chęć powrotu do takich brzmień”

Jak zdradził artysta na naszej antenie, singiel promujący reedycję powstał jeszcze w 2019 roku i był już kilkukrotnie grany na koncertach.

 Piosenka nie pasowała mi trochę stylistycznie do koncepcji albumu „Zabawa”, więc odłożyłem ją w głowie do szufladki. Okazało się, że niektórzy moi słuchacze, którzy przychodzą na koncerty, pamiętali ten numer i domagali się, żebyśmy to grali. Wręcz dostawałem groźby, że koniecznie muszę ten numer wydać, więc czemu nie. A że przyszedł listopad i jest dosyć smutno, szaro i przygnębiająco, to myślę, że taka letnia, energetyzująca piosenka dobrze wszystkim zrobi.

W trakcie wizyty w Radiu ZET Zalewski wrócił wspomnieniami do okresu pracy nad albumem „Zabawa”.

To były bardzo ciekawe dwa lata, które zaczęły się niespecjalnie wesoło. Zacząłem nagrywać płytę z początkiem 2020 roku. W momencie, kiedy wróciłem ze studia z Łodzi i chciałem siadać do nagrywania wokali, nagle się okazało, że wybuchła pandemia. Wszystko się pozamykało. Byliśmy wystraszeni jak w jakimś filmie sci-fi. Z jednej strony był to dla wszystkich dość ciężki czas, a z drugiej, dzięki temu, że miałem projekt do zrealizowania, musiałem skończyć wokale i miksy, to miałem przynajmniej jakiś cel.

Gość programu „Plus +- Minus Lista Radia ZET Extra” nie ukrywa, że ostatnie lata były dla niego naprawdę udane: „Jak policzyłem, w 2021 roku zagrałem 104 czy 105 koncertów, w tym roku dziewięćdziesiąt parę. Jestem przepełniony wdzięcznością, że mogłem tyle razy spotkać się z fanami. W międzyczasie wydałem jeszcze „MTV Unplugged”, kilka nowych piosenek, wystąpiłem w dwóch filmach. To były bardzo pracowite dwa lata”.

Redakcja poleca

Krzysztof Zalewski o koncercie na Torwarze

17 grudnia odbędzie wyjątkowy koncert Krzysztofa Zalewskiego, który będzie pożegnaniem z krążkiem „Zabawa”. Artysta zdradził nam szczegóły.

Postanowiliśmy zakończyć z wielką pompą trasę koncertową do płyty „Zabawa”. Robimy wielki koncert na Torwarze z wieloma gośćmi, dwiema scenami, dodatkowymi muzykami. (…) To będzie ostatnia okazja, żeby usłyszeć nas z tym materiałem. Na długi, długi czas robimy sobie przerwę. (...) Na pewno będzie czterech gości. Niedługo będziemy ich ogłaszać. Nie mogę jeszcze zdradzać, ale będą wspaniali. Zagramy całą „Zabawę” od A do Z. Zagramy również nasze bardziej popularne piosenki, kilka coverów. Będzie gruby koncert.

Chcesz zdobyć boks i bilet na koncert Krzysztofa Zalewskiego na warszawskim Torwarze? Śledź media społecznościowe Radia ZET.