,

Jego przebój „Hold Back The River” pokochały miliony. James Bay z koncertem w Warszawie

28.03.2023 11:20

James Bay umie stworzyć zarówno chwytliwy, energetyczny hit, jak i pełną melancholii balladę. Świadczą o tym miliony odtworzeń przebojów „Hold Back The River” czy „Let It Go”, które sprawiły, że Brytyjczyka pokochały miliony słuchaczy. Również ci z Polski. Specjalnie dla polskiej publiczności James Bay wystąpi już 22 czerwca w Warszawie.

James Bay
fot. mat. prasowe

James Bay to kolejna wielka gwiazda muzyki, która w najbliższym czasie odwiedzi Polskę. Brytyjski wokalista, gitarzysta, producent i autor tekstów zaprezentuje w Warszawie utwory ze swoich trzech płyt, w tym z hitowego albumu „Chaos and the Calm”. Koncert już w czerwcu.

James Bay z koncertem w Polsce 2023. Autor hitu „Hold Back The River” wystąpi w Warszawie

Gitarowe brzmienie to prawdziwy znak rozpoznawczy Jamesa Baya. Muzyk zaczął grać na tym instrumencie w wieku zaledwie 11 lat, a kilka lat później trafił na prestiżową uczelnię muzyczną BIMM Institute. Wkrótce jego talent dostrzegła wytwórnia muzyczna, a w 2014 roku ukazał się jego multiplatynowy debiut „Chaos and the Calm”.

Płyta sprawiła, że o Jamesie Bayu w charakterystycznym kapeluszu usłyszał cały świat. Wielkie przeboje, prestiżowa nagroda Brit Awards "Critics' Choice", aż trzy nominacje do Grammy i mnóstwo wyprzedanych koncertów. Warto dodać, że tylko w serwisie Spotify singiel „Let It Go” odtworzono do tej pory ponad miliard razy.

Dziś 32-letni artysta ma na koncie już trzy albumy i współpracę z wieloma gwiazdami, m.in. Alicią Keys. Supportował także samych The Rolling Stones. Swój najnowszy krążek „Leap” James Bay określa jako „otwartą i pełną nadziei kolekcję piosenek dedykowanych najbliższym mu ludziom”. W jednym z utworów opowiada o swojej ukochanej.

To jest piosenka, którą napisałem o mnie i Lucy. Po raz pierwszy spotkaliśmy się w wieku 16 lat i od tamtej pory jesteśmy razem. Ona wspiera mnie od pierwszego dnia. Od wieczorów na małych scenach, aż po moje największe koncerty. To była jedna przygoda za drugą, ale teraz jesteśmy na największej ze wszystkich. Wychowując naszą piękną córkę Adę – tak opisuje utwór „One Life” brytyjski piosenkarz.

Tę piosenkę i wiele innych polska publiczność usłyszy już 22 czerwca podczas koncertu Jamesa Baya w COS Torwar. Bilety są dostępne w sprzedaży.

Logo radiozet Dzieje się