Obserwuj w Google News

Beyonce zagra podwójny koncert w Polsce. Bilety wyprzedano tak szybko, że aż zwiększono pulę

3 min. czytania
08.02.2023 09:22
Zareaguj Reakcja

Beyonce zagra na Stadionie Narodowym w czerwcu tego roku – to informacja, która trafiła na nagłówki wszystkich portali o kulturze na początku lutego. Impreza cieszyła się tak wielkim zainteresowaniem, że zaledwie w kilka dni wszystkie bilety wyprzedano. Teraz organizator ogłosił drugi termin koncertu.

Beyonce odbiera Grammy
fot. Chris Pizzello/Invision/East News

Beyonce zagra drugi koncert w Warszawie. Bilety na czerwcowy koncert amerykańskiej artystki rozeszły się w tak zawrotnym tempie, że organizatorzy imprezy postanowili kuć żelazo, póki gorąc i odpowiadając na popyt, ogłosić drugi termin imprezy. Zaskakuje to o tyle, że ceny biletów wywołały święte oburzenie – najtańsze kosztowały 509 złotych, najdroższe – tuż pod sceną w specjalnych sekcjach ultra-vipowskich – prawie 14 tysięcy.

– Najdroższy z dostępnych pakietów koncertowych. Takiej wysokiej ceny nie widziałem nigdy wcześniej – pisał wtedy dziennikarz muzyczny Patryka Wasowskiego.

Redakcja poleca

Beyonce wyprzedała pierwszy koncert w ciągu kilku dni

Amerykańska artystka, która w ostatni weekend pobiła rekord Grammy, stając się najczęściej nagradzaną wokalistką w historii, ogłosiła trasę koncertową Renaissance World Tour na początku lutego. Informacja ta rozbudziła zainteresowanie internautów z całego świata, którzy od razu rzucili się do kupna biletów. Tempo ich działania było tak duże, że w wielu krajach, tak jak w Polsce, bilety rozeszły się w zaledwie kilkanaście godzin.

Co warte odnotowania – bilety wyprzedały się jeszcze podczas przedsprzedaży, w której udział mogli wziąć klienci Citibanku. Regularna sprzedaż ruszyła kilka dni później – 7 lutego i z tego co widzimy – otwarta jest od razu na obydwa dni koncertowe.

Beyonce zagra w Warszawie dwa razy

Teraz, odpowiadając na zainteresowanie fanów, organizatorzy ogłosili także drugi termin koncertu. Poza oryginalną datą 27 czerwca 2023, artystka wystąpi teraz także dzień później – w środę 28 czerwca na Stadionie Narodowym. Bilety do zdobycia są na stronie Live Nation.

Beyonce koncertowała już na Stadionie Narodowym w 2018 roku

Wartym przypomnienia jest także fakt, że to nie pierwszy raz, gdy Beyonce pojawi się na płycie PGE Narodowego. Poprzedni koncert odbył się w maju 2018 roku. Beyonce & Jay-Z OTR II Tour cieszył się niemałym zainteresowaniem. Równie dużym, co występ artystki podczas Orange Warsaw Festival 2013. Obie imprezy odbyły się na Stadionie Narodowym. A choć fani obu wydarzeń byli wniebowzięci z powodu możliwości zobaczenia ulubionej artystki na żywo, po obu z nich dało się słyszeć echa, że nagłośnienie na Narodowym nie należy do najlepszych. Czy tym razem uda się poprawić ustawienia i ulepszyć akustykę obiektu? Trzymamy kciuki.

 

Beyonce - horrendalne ceny biletów
fot. fot. screen: Instagram @patryczon

Beyonce Reneissance World Tour 2023 – jakie inne miasta odwiedzi Beyonce?

Jak już wcześniej informowaliśmy – Renaissance World Tour rozpocznie się 10 maja w Szwecji, a cztery dni później przeniesie się do Belgii. Następnie Beyonce zawita do Wielkiej Brytanii, gdzie zaśpiewa w Cardiff (17 maja), Edinburghu (20 maja), a także w Sunderland (23 maja) i w Londynie (29 i 30 maja oraz 2 czerwca). Poza tym gwiazda pojawi się także w Paryżu (26 maja), Lyonie (6 czerwca), Marsylii (11 czerwca), Kolonii (15 czerwca), Amsterdamie (17 i 18 czerwca), Hamburgu (21 czerwca) i we Frankfurcie (24 czerwca). Ostatnia na liście przystanków znalazła się Polska. 27 i 28 czerwca 2023 roku Beyonce wystąpi w Warszawie.

Czytaj także:  Bestsellery Empiku 2022 - pełna lista zwycięzców. Kto zgarnął nagrodę?

RadioZET.pl/LiveNation

Beyonce Justin Timberlake Britney Spears
11 Zobacz galerię
fot. FaceToFace/REPORTER/East News, AFP/EAST NEWS, Photo Image Press / Splash News/EAST NEWS