Obserwuj w Google News

Sting jednak nie wystąpi na gali Wiktorów. Jest oświadczenie

Judyta Wanicka
2 min. czytania
25.03.2022 18:23
Zareaguj Reakcja

Sting nie wystąpi na gali Wiktorów 2022. Wokalista odwołał występ na imprezie, którą ma transmitować TVP. Management artysty przesłał do mediów oficjalne oświadczenie.

Sting
fot. ERIC GAILLARD/AFP/East News

Występ Stinga miał uświetnić galę rozdania nagród Akademii Telewizyjnej "Wiktory", którą 31 marca wyemituje Telewizja Polska. Artysta przyjął zaproszenie i pozdrowił w sieci polskich widzów, zapraszając ich na swój występ.

Informacja wywołała sporo kontrowersji. W sieci znane osobistości apelowały do Stinga i jego managementu o przemyślenie decyzji odnośnie występu na imprezie pod patronatem TVP.

Drogi Panie Sting, prawdopodobnie nie wie Pan, że występując na Gali Wiktory TVP, autoryzuje i uwiarygadnia Pan telewizję, która nie ma nic wspólnego z demokratycznymi wolnymi mediami. Media mają być czwartą władzą, która patrzy na ręce rządzącym, ale Telewizja Polska jest tubą propagandową rządu -  pisał wybitny reportażysta Mariusz Szczygieł. 

Kilka dni przed planowanym występem do mediów napłynęło oświadczenie, że występ Stinga na gali wręczenia Wiktorów jednak się nie odbędzie

Redakcja poleca

Wiktory 2022: Sting nie wystąpi na gali 

Fani brytyjskiego artysty nie zobaczą go na antenie Telewizji Polskiej. Redakcja portalu Radia ZET otrzymała oświadczenie, informujące o tym, że zaplanowany występ Stinga na Wiktorach nie dojdzie do skutku. 

Sting nie wystąpi na gali rozdania Wiktorów 31 marca, wbrew wcześniejszym planom. Sting koncentruje się na wyczekiwanej przez fanów trasie koncertowej "My Songs", przełożonej z powodu pandemii, oraz premierze singla charytatywnego "Russians (Guitar/Cello Version)", z którego zysk netto wesprze organizację charytatywną Help Ukraine Center. Środki zostaną przekazane poprzez niemiecką fundację charytatywną Ernst Prost "People For Peace – Peace for People - brzmi treść oświadczenia.