Obserwuj w Google News

Rosmarie Trapp nie żyje. Historia jej rodziny została opowiedziana w musicalu "Dźwięki muzyki"

1 min. czytania
20.05.2022 08:19
Zareaguj Reakcja

Rosmarie Trapp nie żyje. Była ostatnią żyjącą córką Georga von Trappa. Historia jej rodziny stała się znana dzięki oscarowemu filmowi "Dźwięki muzyki".

Znicz
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Rosmarie Trapp nie żyje. Była członkinią muzykalnej rodziny, której historię rozsławił film "Dźwięki muzyki". Kobieta była ostatnią żyjącą córką kapitana Georga Johannesa von Trappa.

Rosmarie Trapp nie żyje. Artystka miała 93 lata

Rosmarie Trapp zmarła 13 maja w domu opieki w Morrisville. Miała 93 lata.

Redakcja poleca

O śmierci kobiety poinformowali członkowie słynnego rodu. Rosmarie była najstarszą córką Georga von Trappa oraz Marii Augusty.

Rosmarie Trapp nie żyje. Kim była?

Historia von Trappów stała się powszechnie znana dzięki twórcom musicalu "Dźwięki muzyki". Filmowcy sięgnęli po wspomnienia Marii Augusty von Trapp i postanowili je zekranizować. Film otrzymał pięć Oscarów.

Oglądaj

Na ekranie możemy zobaczyć rozterki Marii, która przygotowywała się do bycia zakonnicą, jednak po podjęciu pracy guwernantki w domu Georga, zrezygnowała z tego pomysłu. Wkrótce została żoną kapitana, która silnie dbała o muzyczną edukację jego dzieci z pierwszego małżeństwa.

W 1929 roku urodziła się pierwsza córka muzycznej pary - Rosmarie. Niestety zarówno o niej, jak i jej siostrze Eleonorze i bracie Johannesie oscarowy film nie wspomina.

Rosmarie była buntowniczką i sprawiała rodzinie spore kłopoty. W latach 1943-1947 występowała z bliskimi w Trapp Family Singers, jednak potem zapragnęła podróżować po świecie. Kiedy trafiła do Papui-Nowej Gwinei, została tam misjonarką i nauczycielką.

RadioZET.pl/nytimes.com