Obserwuj w Google News

Dominik Jokiel nie żyje. Polski gitarzysta miał zaledwie 43 lata: "Żegnaj, Kochany Bracie"

2 min. czytania
19.05.2022 09:56
Zareaguj Reakcja

Dominik Jokiel nie żyje. Polski gitarzysta zmarł w wieku zaledwie 43 lat. Był członkiem zespołów Turbo i Aion. "Mamy nadzieję, że grasz teraz w lepszym świecie w doskonałym towarzystwie" – napisali członkowie Aion.

Dominik Jokiel
fot. Instagram screen / demonic.studio

Dominik Jokiel nie żyje. Gitarzysta heavymetalowych zespołów Turbo i Aion zmarł 18 maja w wieku 43 lat. Muzyk zmagał się z ciężką chorobą.

Redakcja poleca

Dominik Jokiel nie żyje. Gitarzysta zespołów Turbo i Aion miał zaledwie 43 lata

O śmierci Dominika Jokiela poinformował m.in. zespół Aion.

Mamy dla Was smutną wiadomość. 18.05.2022 około godziny 22:30 po ciężkiej chorobie w poznańskim szpitalu zmarł nasz gitarzysta Dominik Jokiel. Dziękujemy Tobie za wszystkie wspólne chwile spędzone podczas koncertów i sesji nagraniowych. Mamy nadzieję, że grasz teraz w lepszym świecie w doskonałym towarzystwie. Żegnaj – brzmi oświadczenie na Facebooku.

Gitarzystę pożegnał także jego brat i również niegdyś muzyk Aion, Daniel Jokiel. W social mediach opublikował poruszający wpis.

 Dominik nie żyje... nie chciało Mu się już walczyć, więc sobie odszedł na tamtą stronę, żegnaj Kochany Bracie, zobaczymy się jeszcze… – napisał brat.

Kilka słów napisał również Wojciech Hoffmann z zespołu Turbo: "Zmarł nasz długoletni gitarzysta Dominik Jokiel, z którym spędziliśmy wiele wspaniałych lat, zagraliśmy setki koncertów i nagraliśmy parę płyt. Dominiku nasz kochany odpoczywaj w pokoju gdzieś tam, ze swoją gitarą. Odszedłeś i pozostawiłeś po sobie wiele znakomitych płyt. Dziękujemy Tobie za te wszystkie lata, które z nami spędziłeś".

Redakcja poleca

Kim był Dominik Jokiel?

Dominik Jokiel był polskim gitarzystą heavymetalowym. W latach 1996-2004 grał w zespole Aion, z którym otrzymał nominację do prestiżowego Fryderyka.

W międzyczasie dołączył także do popularnej poznańskiej grupy Turbo, z którą nagrał kilka płyt i również był nominowany do Fryderyka. Zespół opuścił w 2014 roku.