Obserwuj w Google News

Pol'and'Rock 2020 odwołany. Znamy datę kolejnej edycji. "Spotkamy się dopiero za rok"

Maciej Friedrich
2 min. czytania
27.04.2020 20:56
Zareaguj Reakcja

Bardzo smutna informacja dla wszystkich wielbicieli muzyki na żywo. Do wielkich imprez odwołanych z powodu pandemii koronawirusa dołączył Pol'and'Rock. W tym roku w Kostrzynie nad Odrą nie będą bawiły się setki tysięcy osób. Podano już datę Pol'and'Rock 2021.

Pol'and'Rock 2020 odwołany. Znamy datę kolejnej edycji. "Spotkamy się dopiero za rok"
fot. screen:YouTube

Pol'and'Rock 2020 miał być kolejnym świętem dla fanów muzyki. Na jeden z największych festiwali muzycznych co roku przybywały setki tysięcy wielbicieli koncertów, festiwalowej atmosfery i dobrej zabawy. Poza występami artystów można było wziąć udział w warsztatach czy wysłuchać rozmów ze znanymi postaciami. Dawny Przystanek Woodstock dla wielu ludzi jest prawdziwym świętem, na który niecierpliwie czekali przez cały rok.

Pol'and'Rock 2020 odwołany. Kiedy Pol'and'Rock 2021?

Wiele osób przeczuwało, co może się zdarzyć, ale starało się żyć nadzieją. Niestety, Pol'and'Rock 2020 dołączył do wielu światowych festiwali, które przegrały z pandemią koronawirusa. Festiwal został odwołany, poinformowano o tym na oficjalnym profilu festiwalu.

- Kochani! Znacie nas i wiecie, że łatwo się nie poddajemy. Żadne wichury, żadne burze, żadne nagłe wiatry i trzęsienia ziemi nie odbiorą nam energii, z jaką tworzymy Najpiękniejszy Festiwal Świata. Niestety, chwilowo pokonał nas wirus. Nie tylko nas, bo rzucił na kolana cały świat. Niewidoczny gołym okiem, niepodnoszący głosu, niewidzialny, niczym się niewyróżniający, a zapędził nas w kozi róg. Nie tylko sieje strach, ale wielu z nas odbiera zdrowie i życie. Tu nie ma mocnych, to nie moment na zgrywanie bohaterstwa, to nie czas na wymyślanie sztuczek (...) Powiedzieliśmy sobie - wygramy i wszyscy razem pójdziemy na spacer! Trzymamy się tego zdania bardzo mocno. (...) Wierzymy bardzo, że na ten spacer będziemy mogli się udać, ale także, będąc realistami i przede wszystkim ludźmi odpowiedzialnymi - wiemy już dzisiaj, że ten spacer nie odbędzie się w tym roku na Najpiękniejszym Festiwalu Świata. W Kostrzynie nad Odrą spotkamy się dopiero za rok, a więc w dniach 29-31 lipca 2021 - czytamy w oświadczeniu.

 Orange Warsaw Festival 2020 nie odbędzie się. Znamy datę przyszłorocznej edycji

Organizatorzy poinformowali także, że mają zamiar zrekompensować fanom brak corocznego święta muzyki.

- W dniach 30 lipca - 1 sierpnia zapraszamy Was na całe trzy dni festiwalowego grania! Stworzymy dla Was Najpiękniejszą Domówkę Świata - internetowe spotkanie pełne miłości, przyjaźni i muzyki, z masą festiwalowych gości i dźwięków (...) Szykujemy studio, szykujemy scenografię, szykujemy dźwięki, a cała nasza ekipa fundacyjna będzie do Waszej dyspozycji, aby rozmawiać, przekazywać sobie myśli, słuchać Waszych życzeń. I tutaj wirus może nam naskoczyć! Tu nas nie pokona. Tu będziemy my w atmosferze przyjaźni, miłości i muzyki. Poczujecie ten festiwal tak, jakbyście na nim byli.

 

RadioZET.pl/MF