Obserwuj w Google News

Paul McCartney wystąpił z flagą Ukrainy. Zaśpiewał jeden z utworów po raz pierwszy w historii

2 min. czytania
29.04.2022 15:00
Zareaguj Reakcja

Paul McCartney wyraził swoje wsparcie dla Ukrainy podczas koncertu rozpoczynającego międzynarodową trasę koncertową muzyka. Wyszedł na scenę z flagą kraju.

Paul McCartney
fot. AFP/EAST NEWS

Wojna w Ukrainie trwa już 65 dni. Rosjanie nadal starają się zdobyć Kijów. Od początku trwania inwazji Putina zginęło w mieście ponad sto osób, a 435 zostało rannych.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO] 

Major Serhij Wołyna, dowódca 36. Samodzielnej Brygady Piechoty Morskiej w rozmowie z CNN doniósł o tragicznej sytuacji w Mariupolu. W zakładach Azowstal ukrywają się setki osób w tym aż 60 dzieci. Brakuje wody oraz żywności.

Paul McCartney z flagą Ukrainy na koncercie rozpoczynającym światową trasę

Wojnie przeciwstawiają się od chwili jej wybuchu nie tylko politycy na całym świecie. Swój protest wyrażają też aktorzy, artyści, celebryci i muzycy. Na znak solidarności z Ukrainą twórcy odwołują występy w Rosji, a duże firmy odmawiają współpracy z krajem.

Redakcja poleca

Swoje wsparcie dla pogrążonej w wojnie Ukrainy wyraził niedawno Paul McCartney. Muzyk rozpoczął światową trasę koncertową 28 kwietnia w Spokane w Waszyngtonie.

Paul McCartney solidarny z Ukrainą. Machał flagą podczas koncertu 

Podczas koncertu artysta po raz pierwszy w historii wykonał na scenie utwór "Women and Wives", co spotkało się z ogromnym entuzjazmem fanów. Jednak to nie koniec zaskoczeń. Show skończyło się dopiero po 36 utworach.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy 

Kiedy McCartney wychodził na scenę, żeby zagrać wyczekiwane bisy, trzymał w ręku Ukraińską flagę. Rytmiczne machanie materiałem w narodowych barwach pogrążonego w wojnie kraju było poruszającym zakończeniem występu.

RadioZET.pl/NME/Independent