Obserwuj w Google News

"Dziwny jest ten świat" w ukraińskim "The Voice". Nagranie zalało media społecznościowe [WIDEO]

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
02.03.2022 14:49
Zareaguj Reakcja

The Voice. W ukraińskiej edycji programu pojawił się hit Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat". Wykonanie ponownie stało się hitem sieci.

Ukraińska edycja The Voice
fot. Голос країни/YouTube

W Ukrainie trwa wojna. Rosyjskie wojska zaatakowały kraj 24 lutego 2022 roku, mieszkańcy bronią się przed wrogiem już siedem dób. Życie w Ukrainie zmieniło się w przeciągu kliku chwil - tylko tyle wystarczy, by stracić dach nad głową i bezpieczeństwo.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Ukraina podobnie jak wiele państw na świecie emitowała program "The Voice", w którym pojawiali się utalentowani wokaliści. W jednym z odcinków na scenę weszła Hasmik Sirojan i wykonała poruszający utwór polskiego wykonawcy.

"Dziwny jest ten świat" w ukraińskim "The Voice" 

Mowa tutaj o czwartej edycji "The Voice". W 2014 roku do programu zgłosiła się wokalistka, która przyszła na świat w stolicy Armenii, Erywaniu. Kiedy była małą dziewczynką, razem z rodziną przeniosła się do środkowo-wschodniej Ukrainy. W wieku kilkunastu lat zaczęła śpiewać.

Polskie gwiazdy, które pomagają Ukrainie. Znani Polacy wspierają ofiary wojny [GALERIA]

Na przesłuchaniach w ciemno Hasmik Sirojan wystąpiła z repertuarem Czesława Niemena. Wokalistka zaśpiewała "Dziwny jest ten świat" i zachwyciła jurorów. Wszystkie cztery krzesła trenerskie się odwróciły.

Oglądaj

Artystka nie wygrała rywalizacji, jednak w obliczu wojny w Ukrainie nagranie znowu zyskało na popularności. Tekst piosenki podnosi na duchu, zapewnia, że ludzi dobrej woli jest więcej i to dzięki nim świat nigdy nie zginie - w co wszyscy dzisiaj staramy się wierzyć.

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy

Występ Hasmik Sirojan udostępniła między innymi Joanna Jabłczyńska. Nagranie ma już ponad 3,5 miliona wyświetleń na YouTubie.