Obserwuj w Google News

Conchita Wurst z nowym teledyskiem. Jak zmieniła się gwiazda Eurowizji?

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
05.04.2022 14:09
Zareaguj Reakcja

Conchita Wurst powraca z nowym teledyskiem. Gwiazda Eurowizji nie wygląda już tak jak zapamiętaliśmy ją z występu w 2014 roku. Zobacz, jak się zmieniła.

Conchita Wurst
fot. 0000292/Reporter

Conchita Wurst to austriacka drag queen, wszechstronna wokalistka, która wykonuje muzykę pop, jazz, soul, R&B oraz elektroniczną. W postać wciela się Thomas Neuwirth, który jest także aktywistą społecznym, który działa na rzecz LGBTQ+. Neuwirth podkreśla w wywiadach, że nie jest transkobietą i prywatnie używa męskiej formy, żeńską posługuje się wyłącznie podczas występów jako Conchita.

Conchita Wurst z nowym teledyskiem do "All I Wanna Do"

Artysta dał się poznać szerszej publiczności w 2014 roku podczas 59. Konkursu Piosenki Eurowizji. Conchita Wurst zwyciężyła wówczas z utworem "Rise Like a Phoenix". Wokalistka wzbudziła duże kontrowersje, występując w sukni, długich włosach, makijażu i z bujną brodą.

Redakcja poleca

Po Eurowizji Neuwirth zaczął eksperymentować z wizerunkiem, a także muzycznymi kierunkami. W 2019 roku Conchita zapowiedziała projekt z elektroniką. Opublikowała single takie jak "Trash All the Glam”, "Hit Me” i "See Me Now", które trafiły na album "Truth Over Magnitude".

Conchita Wurst z nowym klipem. Jak dzisiaj wygląda gwiazda Eurowizji?

Kolejne single Conchity w 2020 roku owocowały ciekawymi współpracami. Wokalistka nagrała piosenki z udziałem Lou Asril czy Ricky'ego Merino. W 2021 roku ukazał się utwór "Malebu" i "Bodymorphia".

Na pierwsze dźwięki prosto od Conchity w 2022 roku fani musieli poczekać aż do kwietnia. Artystka opublikowała właśnie singiel i teledysk do "All I Wanna Do". Osoby, które pamiętają wokalistkę jedynie z występu na Eurowizji 2014, mogą mieć problemy z rozpoznaniem jej w klipie.

Oglądaj