Obserwuj w Google News

Brian May z Queen uczy fanów, jak grać na gitarze przebój "Bohemian Rhapsody" [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
26.03.2020 13:24
Zareaguj Reakcja

„Bohemian Rhapsody” to jeden z najsłynniejszych przebojów Queen i piosenka, która na stałe zapisała się w historii muzyki. Brian May postanowił wykorzystać czas spędzany w domu i pokazał wszystkich fanom, jak grać na gitarze słynną solówkę z „Bohemian Rhapsody”. Nagrał specjalne wideo.

Brian May z Queen uczy fanów jak grać na gitarze przebój Bohemian Rhapsody wideo
fot. Instagram screen

Brian May z Queen uczy, jak grać na gitarze przebój Bohemian Rhapsody

Brian May przebywa obecnie w domu w związku z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa. Gitarzysta Queen postanowił aktywnie wykorzystać ten czas i zrobił małą niespodziankę fanom.

Artysta opublikował wideo, na którym pokazuje internautom, jak gra legendarną już solówkę z przeboju „Bohemian Rhapsody” Queen. W ten sposób chce pomóc fanom nauczyć się grania tego słynnego fragmentu.

Nie robię nic trudnego. Nie jestem najlepszym na świecie specjalistą od technicznego grania na gitarze. Po prostu gram tak, jak czuję — wyznaje May.

Wideo to część projektu „MicroConcerto”, który Brian May zapoczątkował na swoim Instagramie. Gitarzysta stara się każdego dnia uczyć internautów innych fragmentów hitów Queen.

>> Zespół Queen zachwycony coverem „Bohemian Rhapsody”. Występ 13-latki podbija internet [WIDEO]

Bohemian Rhapsody: najsłynniejsza piosenka Queen

„Bohemian Rhapsody” to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych utworów Queen, który na stałe zapisał się w historii muzyki. Kawałek znalazł się na czwartym albumie zatytułowanym „A Night At The Opera” z 1975 roku. Początkowo wywoływał jednak mnóstwo skrajnych emocji, a wielu osobom nie podobało się jego nowatorskie i odważne brzmienie łączące w sobie muzykę rockową z operą.

>> Brian May o ostatnich dniach życia Freddiego Mercury'ego. Zdradził szokujące informacje

Dziś piosenka jest uznawana przez krytyków i słuchaczy za jedną z najlepszych w historii muzyki rockowej. W 2004 roku „Bohemian Rhapsody” zostało wprowadzone do legendarnego Grammy Hall of Fame, do którego trafiają tylko najważniejsze nagrania w dziejach muzyki.

Pod koniec 2018 roku zespół Queen poinformował, że „Bohemian Rhapsody” to najczęściej odtwarzana piosenka w serwisach streamingowych, która została nagrana w XX wieku. 

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/PK