Obserwuj w Google News

Zespół Queen zachwycony coverem „Bohemian Rhapsody”. Występ 13-latki podbija internet [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
10.01.2020 16:04
Zareaguj Reakcja

„Bohemian Rhapsody” to jedna z najsłynniejszych piosenek w historii muzyki i jeden z najważniejszych hitów Queen. W internecie robi furorę występ Angeliny Jordan w „America's Got Talent: The Champions”, która w niesamowity sposób zaśpiewała słynny przebój. Jej wykonanie skomentowali członkowie Queen.

Zespół Queen zachwycony coverem „Bohemian Rhapsody”. Występ 13-latki podbija internet [WIDEO]
fot. ---

Bohemian Rhapsody: zespół Queen zachwycony coverem Angeliny Jordan

Angelina Jordan, uczestniczka programu „America's Got Talent: The Champions”, to obecnie jedna z największych sensacji internetu. Wszystko za sprawą jej występu z legendarnym hitem zespołu Queen. Internauci z całego świata zachwycają się zdolną nastolatką. Nagranie obejrzano już 6 milionów razy.

 

W trakcie programu 13-latka z Norwegii zaśpiewała w niesamowity sposób przebój „Bohemian Rhapsody”. Wykonanie Angeliny Jordan wprawiło w osłupienie zarówno publiczność, jak i wszystkich jurorów. Heidi Klum była pod tak ogromnym wrażeniem talentu Norweżki, że wcisnęła „złoty przycisk”, dzięki któremu nastolatka automatycznie awansowała do odcinków na żywo. Warto dodać, że Jordan wygrała norweski "Mam Talent" jako siedmiolatka.

Akustyczny cover „Bohemian Rhapsody” w wykonaniu Angeliny Jordan zauważyli także sami członkowie Queen. Zespół udostępnił nagranie z „America's Got Talent: The Champions” i skomentował występ 13-latki.

Wow! Co za interpretacja — napisali zszokowani muzycy Queen.

Bohemian Rhapsody: najsłynniejsza piosenka Queen

„Bohemian Rhapsody” to bez wątpienia jeden z najsłynniejszych utworów Queen, który na stałe zapisał się w historii muzyki. Kawałek znalazł się na czwartym albumie zatytułowanym „A Night At The Opera” z 1975 roku. Początkowo wywoływał jednak mnóstwo skrajnych emocji, a wielu osobom nie podobało się jego nowatorskie i odważne brzmienie łączące w sobie muzykę rockową z operą.

>> Brian May o ostatnich dniach życia Freddiego Mercury'ego. Zdradził szokujące informacje

Dziś piosenka jest uznawana przez krytyków i słuchaczy za jedną z najlepszych w historii muzyki rockowej. W 2004 roku „Bohemian Rhapsody” zostało wprowadzone do legendarnego Grammy Hall of Fame, do którego trafiają tylko najważniejsze nagrania w dziejach muzyki.

Pod koniec 2018 roku zespół Queen poinformował, że „Bohemian Rhapsody” to najczęściej odtwarzana piosenka w serwisach streamingowych, która została nagrana w XX wieku. 

RadioZET.pl/PK