Obserwuj w Google News

Brian May o ostatnich dniach życia Freddiego Mercury'ego. Muzyk stracił część stopy

Piotr Krajewski
2 min. czytania
29.05.2019 14:49
Zareaguj Reakcja

Brian May udzielił ostatnio wywiadu, w którym opowiedział o ostatnich dniach życia Freddiego Mercury’ego. Tuż przed śmiercią gwiazdor Queen zmagał się z ogromnym bólem. Okazuje się, że w wyniku AIDS Freddie Mercury stracił część ciała.

Brian May opowiedział o ostatnich dniach życia Freddiego Mercuryego
fot. Youtube (OfficialQueenRomania)

Brian May o ostatnich chwilach życia Freddiego Mercury’ego

Śmierć Freddiego Mercury’ego była szokiem dla milionów ludzi. W ostatnich latach swojego życia gwiazdor Queen zmagał się z AIDS. O swojej chorobie artysta poinformował oficjalnie dopiero dzień przed swoją śmiercią.

Brian May opowiedział ostatnio o ostatnich chwilach Freddiego Mercury’ego. W rozmowie z „The Times” przyznał, iż wokalista Queen bardzo cierpiał pod koniec życia. Ciężka choroba wyniszczyła ciało artysty do tego stopnia, że stracił część stopy.

Problemem była jego stopa. Niestety została tylko jej część. Pokazał nam ją podczas jednego obiadu i powiedział: „Och, Brian, przepraszam, zmartwiłem Cię tym”. Odpowiedziałem mu: „Nie, Freddie, zdałem sobie jednak sprawę, że zmagasz się z wielkim bólem” — powiedział Brian May.

Elton John opowiedział o ostatnich dniach życia Freddiego Mercury’ego

Gitarzysta Queen przyznał też, że kilka miesięcy po śmierci Freddiego na rynku pojawiły się leki przeciwretrowirusowe, które mogłyby pomóc artyście w walce z ciężką chorobą.

Zabrakło mu tylko kilku miesięcy. Jestem pewien, że byłby jeszcze z nami, gdyby to wszystko wydarzyło się nieco później — stwierdził May.

Freddie Mercury zmarł 24 listopada 1991 roku w wyniku powikłań po grzybiczym zapaleniu płuc, na które zachorował przez bardzo słabą odporność. Miał 45 lat.  

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

 

RadioZET.pl/alternativenation.net/PK