Obserwuj w Google News

Billie Eilish wystąpi na Glastonbury 2022. Najmłodsza headlinerka w historii festiwalu!

2 min. czytania
05.10.2021 10:54

Billie Eilish wystąpi jako główna gwiazda na Glastonbury 2022, jednym z najsłynniejszych festiwali muzycznych na świecie. 19-letnia wokalistka zapisze się w dziejach słynnej imprezy. Amerykanka będzie najmłodszą solową headlinerką w historii Glastonbury.

Billie Eilish
fot. Rex Features/East News

Billie Eilish może mówić o kolejnym wielkim sukcesie w swojej karierze. Piosenkarka wystąpi na Glastonbury 2022. Nie będzie to jednak zwykły występ na festiwalu – Amerykanka będzie główną gwiazdą imprezy w wieku zaledwie 20 lat. To historyczna decyzja organizatorów.

Zobacz także:  Glastonbury Festival zagrożeniem dla rzadkich węgorzy. W okolicznych rzekach wykryto kokainę i MDMA

Glastonbury 2022: Billie Eilish wystąpi jako główna gwiazda. Najmłodsza headlinerka w historii

Billie Eilish została ogłoszona headlinerką Glastonbury 2022. Oznacza to, że wokalistka będzie najmłodszą solową główną gwiazdą w historii, która wystąpi na legendarnej już scenie zwanej Pyramid Stage.

To idealny sposób na nasz powrót. Nie mogę się doczekać – napisała Emily Eavis, organizatorka festiwalu.

Pandemia koronawirusa mocno pokrzyżowała plany organizatorów Glastonbury. Festiwal nie odbył się w 2020 roku, a tegoroczna edycja została zorganizowana jedynie w wersji online. Wszystko wskazuje na to, że przyszłoroczne koncerty w formie stacjonarnej dojdą już do skutku.

Billie Eilish będzie także pierwszą kobiecą headlinerką od 2016 roku. W 2020 roku główną gwiazdą Glastonbury miała być Taylor Swift, ale festiwal został odwołany.

Glastonbury 2022: kiedy i gdzie odbędzie się festiwal?

Festiwal Glastonbury 2022 odbędzie się w dniach 22-26 czerwca 2022 roku w Pilton w angielskim hrabstwie. Występ Billie Eilish zaplanowano na 24 czerwca.

Ostatnia normalna edycja Glastonbury miała miejsce w czerwcu 2019 roku. Na imprezie wystąpili wówczas m.in. Miley Cyrus, The Killers, The Cure, Kylie Minogue, Years & Years czy Hozier.

Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA]

RadioZET.pl/bbc.com