Obserwuj w Google News

Horoskop japoński na 24-30 czerwca. Numerologia na ten tydzień

3 min. czytania
23.06.2024 19:06

Którym japońskim znakiem zodiaku jesteś i co czeka cię w najbliższej przyszłości? Sprawdź, co mówi twoja numerologia tygodniowa.

Horoskop tygodniowy japoński
fot. Shutterstock

Horoskop tygodniowy japoński. Jaką liczbą w numerologii jesteś?

Japoński podział na  znaki zodiaku opiera się na numerologii. W horoskopie japońskim, zwanym inaczej horoskopem Hideyoshiego, wylicza się swoją liczbę podobnie jak w tradycyjny sposób: na podstawie daty urodzenia. Jeśli więc urodziliśmy się 8 sierpnia 1989 roku, powinniśmy dodać do siebie wszystkie cyfry występujące w tej dacie:

8 + 8 + 1 + 9 + 8 + 9 = 43, 4 + 3 = 7.

Horoskop japoński, tak jak numerologia, wyróżnia 9 liczb (znaków zodiaku). Liczby opiekuńcze są jednak powiązane z planetami lub gwiazdami. Po sprawdzeniu, jaka liczba jest nam przypisana, możemy poznać swoje astrologiczne ciało niebieskie. Japończycy przypisują do niego symboliczne znaczenie i na tej podstawie opracowują horoskop dla wszystkich znaków zodiaku. Np. Jowisz to planeta optymistów, Merkury wspiera komunikację, Wenus to uczuciowość i wrażliwość, a Neptun opiekuje się naszą intuicją. Oto podział na liczby, a także gwiazdy, planety i księżyc:

  • Jedynka (1) — Słońce
  • Dwójka (2) — Księżyc
  • Trójka (3) — Jowisz
  • Czwórka (4) — Saturn
  • Piątka (5) — Merkury
  • Szóstka (6) — Wenus
  • Siódemka (7) — Uran
  • Ósemka (8) — Mars
  • Dziewiątka (9) — Neptun

Poznaj swój horoskop tygodniowy na 24-30 czerwca 2024 roku i sprawdź, jaką ma dla ciebie przepowiednię. 

Horoskop tygodniowy japoński. Numerologia na 24-30 czerwca 2024

Jedynka (1) — Słońce. Uważaj na przesadnie kontrolujących członków rodziny, bo przekroczą w tym tygodniu niejedną twoją granicę. Zamiast udawać, że wszystko jest w porządku, walcz o swoją swobodę. Jeśli tego nie zrobisz, nawet się nie obejrzysz, a ktoś zacznie czytać twój pamiętnik albo grzebać ci w telefonie.

Dwójka (2) — Księżyc. Czego tak naprawdę chcesz? Za czym tęsknisz od kilku lat, bo odmawiasz sobie tego z myślą o innych? Ten tydzień da ci do myślenia - będziesz musiał się zastanowić, czy warto poświęcać się dla ludzi, którzy nie robią tego samego dla ciebie. Dawka zdrowego egoizmu jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Trójka (3) — Jowisz. Błądzisz w poszukiwaniu szczęścia, chociaż jego źródło jest w tobie. Według japońskiej filozofii możemy być szczęśliwi tylko tu i teraz, a jest to zależne od tego, jakie są nasze myśli. Obecna chwila twojego życia mogłaby być prawdziwym skarbem, gdybyś tylko ją docenił...

Czwórka (4) — Saturn. Nie mów nikomu o swoich planach, szczególnie jeśli stoją w sprzeczności wobec cudzych oczekiwań wobec ciebie. Obmyśl wszystko tak, by oznajmić ludziom własne cele wtedy, kiedy nie będzie już odwrotu. W przeciwnym razie ktoś stanie ci na drodze i nie spełnisz swojego marzenia. 

Piątka (5) — Merkury. Przestań walczyć z ludźmi, którym nic nie da się wytłumaczyć. Niech robią wszystko po swojemu, ale ty trzymaj się z dala od nich. Po co masz się denerwować? Postaw na siebie i własny rozwój. To czasem najlepsza zemsta wobec tych, którzy źle nas traktują. 

Szóstka (6) — Wenus. W twoim życiu pojawiła się osoba, która może się stać ogromną inspiracją na długie lata. Nie próbuj jak najszybciej zrozumieć, z jakiego powodu się objawiła. Za jakiś czas spotkacie się jeszcze raz, a wtedy wszystko stanie się dla ciebie jasne. Zaufaj swojemu przeznaczeniu - cokolwiek jest ci pisane, nigdy cię nie ominie.

Siódemka (7) — Uran. Samopoczucie to coś, co bywa zależne nie tylko od naszych relacji ze światem, ale też od tego, jak traktujemy własne ciało. W tym tygodniu możesz to wyraźnie odczuć. Jeśli zadbasz o dietę, sen, ruch i porządek w mieszkaniu, będzie ci wspaniale. Unikaj toksycznych wpływów.

Ósemka (8) — Mars. Akceptacja tego, co wydarzyło się w naszym życiu do tej pory, umożliwia pozostawienie przeszłości za sobą. Dopóki tego nie zrobimy, wszystko będzie nas irytowało. Możemy mieć żal do siebie albo innych, a dotychczasowy los zacznie nam się wydawać ogromną porażką. Pogodzenie się z przeszłością może jednak wiele zmienić. Spróbuj!

Dziewiątka (9) — Neptun. Nie musisz robić niczego, na co nie masz w tej chwili ochoty. Zamiast się do tego zmuszać, postaraj się uszanować własne potrzeby. Ludzie zaczną cię bardziej szanować, jeśli pokażesz im, że jesteś ważny dla samego siebie. Pamiętaj o tym.

Źródło: Radio ZET

Nie przegap