Obserwuj w Google News

Ron Faber z "Egzorcysty" nie żyje. Zmarł po chorobie nowotworowej

1 min. czytania
27.04.2023 16:35
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Ron Faber, aktor znany z roli w kultowym horrorze "Egzorcysta" oraz filmów "Drzewo Guerniki" i "Prywatne akta Hoovera". Zmarł w wieku 90 lat na raka płuc. 

Ron Faber z "Egzorcysty" nie żyje
fot. Facebook/screen

Zmarł Ron Faber, aktor teatralny i filmowy, któremu popularność przyniosła przede wszystkim rola w słynnym horrorze "Egzorcysta" z 1973 roku. 90-latek zmarł 26 marca 2023 roku, lecz informacja o jego śmierci dotarła do mediów dopiero teraz. Ron Faber chorował na raka płuc

Redakcja poleca

Zmarł Ron Faber, aktor znany z "Egzorcysty"

Ron Faber urodził się 16 grudnia 1933 r. w Milwaukee w Stanach Zjednoczonych. Po zdobyciu dyplomu na Marquette University związał się z mediami, m.in. pracował przy programie radiowym dla dzieci. Pierwsze kroki w zawodzie aktora stawiał na Broadwayu. Grał też w produkcjach filmowych i telewizyjnych.

W horrorze "Egzorcysta" Ron Faber pojawił się w roli Chucka. Informuje on matkę opętanej dziewczynki o śmierci swojego szefa Burke'a Denningsa, którego demon wypchnął przez okno. Ponadto aktor podłożył głos diabłu, który przemawiał ustami Regan granej przez Lindę Blair. 

Ron Faber grywał głównie role drugoplanowe. Do najważniejszych filmów w jego karierze poza "Egzorcystą" należą "Drzewo Guerniki", "Prywatne akta Hoovera", "Na podwórku", "Komando FOKI" i "Krwawy Romeo". 

Zmarły na raka płuc gwiazdor "Egzorcysty" pozostawił w żałobie żonę, Kathleen Moore Faber, oraz pięcioro dzieci i wnuki.