Obserwuj w Google News

Quiz na Dzień Ojca. Słynni tatusiowie z filmów. Ostatnie pytanie cię zagnie

1 min. czytania
Aktualizacja 21.06.2024
21.06.2024 10:27

Dzień Ojca to okazja, którą celebrują tatusiowie na całym świecie. W Polsce święto obchodzi się 23 czerwca. Zapraszamy cię do udziału w specjalnie przygotowanej na ten dzień zabawie. Nasz quiz o filmowych i serialowych ojcach rozwiąże tylko telewidz z prawdziwego zdarzenia.

Znani ojcowie z filmów i seriali
  • 12 pytań Rozpocznij quiz
fot. Disney Plus/YouTube/screen, Rafal Witczak/East News, Paramount Pictures/AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

Dzień Ojca. Znasz tych ekranowych tatusiów?

Dzień Ojca to wyjątkowe święto. W maju życzenia składa się mamom, a miesiąc później – tatom. Z tej okazji stworzyliśmy wyjątkowy quiz, który sprawdzi twoją wiedzę o filmach i serialach. Oczywiście jest jeden haczyk. Każde z pytań dotyczy postaci ojca ze znanej produkcji.

Quiz: Słynni tatusiowie z filmów. Ostatnie pytanie cię zagnie

1/12 Na początek coś prostego. Jak nazywa się ten słynny, lwi ojciec z filmu „Król Lew”?

Musisz wykazać się szeroką, filmoznawczą wiedzą. Czasem poprosimy cię o wskazanie imienia, jakie nosi konkretny bohater, czasami zapytamy o nazwisko odgrywającego go aktora, a jeszcze innym razem - o tytułu filmu czy serialu.

Quiz. Dzień Ojca na ekranie. 100% tylko dla filmomaniaków

Zasady zabawy są wyjątkowo proste. Przeczytaj uważnie dane pytanie, a następnie postaraj się zaznaczyć poprawną odpowiedź. Lojalnie uprzedzamy, że 100% w tym teście mogą zdobyć wyłącznie pasjonaci kina krajowego i zagranicznego.

Daj z siebie wszystko, a potem złóż życzenia swojemu tacie. Życzymy powodzenia!

Źródło: Radio ZET

Nie przegap