Obserwuj w Google News

Film o Violetcie Villas najdroższą polską produkcją? "Każdy dzień zdjęciowy to miliony"

Maciej Friedrich
2 min. czytania
13.01.2023 21:21
Zareaguj Reakcja

Synowa Violetty Villas zdradziła szczegóły prac nad filmem o piosenkarce. Przyznała, że produkcja jest niezwykle kosztowna, a każdy dzień zdjęciowy w Las Vegas to koszt nawet milionów dolarów. Szykuje się polska produkcja na miarę Hollywood?

Violetta Villas
fot. PATRYK PTAK/REPORTER / EAST NEWS

Violetta Villas to jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek w historii, ale także postać na swój sposób tragiczna. Artystka podbijała nie tylko krajowy rynek, na swoim koncie ma występy na całym świecie, między innymi w paryskiej Olimpii czy Casino de Paris w Las Vegas, gdzie była główną gwiazdą musicalu. Niestety, ostanie lata życia spędziła w skrajnie złych warunkach, a jej opiekunka usłyszała wyrok za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad gwiazdą. Od kilku lat mówi się o filmie, który ma opowiedzieć o życiu i karierze Villas. Według informacji synowej piosenkarki może to być produkcja o szokująco wysokim budżecie.

Film o Violetcie Villas będzie kosztował fortunę? Synowa zmarłej artystki ujawnia szczegóły produkcji

Małgorzata Gospodarek, żona syna Violetty Villas, pracuje przy produkcji filmu o artystce. W rozmowie z "Faktem" zdradziła, na jakim etapie są obecnie prace. Nie ukrywała, że aby stworzyć obraz, potrzebne są ogromne pieniądze. Szczególnie kosztowne mają być zdjęcia, które zaplanowano w Las Vegas.

- Musiałyśmy znaleźć nowego producenta. A to niełatwa sprawa w tych czasach, zwłaszcza że ten film jest drogi. Tu są potrzebne naprawdę duże pieniądze. Na pewno nie wystarczy kilka milionów, bo zdjęcia muszą powstawać też w Las Vegas, gdzie trzeba nakręcić plenery. Tam nie jest tanio, a każdy dzień zdjęciowy to miliony. Nie będziemy przecież kręcić plenerów na pustyni Błędowskiej, bo to wyszłoby niepoważnie (...) Właściciel Mariusz Włodarski ma cierpliwość i chce pokazać tę historię jak najlepiej. Ma do tego serce i bardzo dobrze nam się współpracuje. Mam nadzieję, że zdjęcia ruszą w tym roku - poinformowała.

Redakcja poleca

Film o Violetcie Villas opowie nieznaną historię piosenkarki?

Małgorzata Gospodarek zapowiedziała, że film o Violetcie Villas będzie zgodny z jej prawdziwą historią, bez zakłamywania rzeczywistości.

- Nie chcemy zakłamywać historii Violetty, staramy się dopasować do wizji producenta, ale wszystko musi się zgadzać. Poproszono nas, by w nowej wersji scenariusza bardziej uwypuklić, postać syna, czyli mojego męża, który najlepiej pewną historię zna. Skupiamy się na latach 60. Karolinie zależy, by pokazać tamten czas i mechanizm robienia przez Violettę kariery. Chcemy zakończyć opowieść na latach jej świetności - czytamy.

Czekacie na tę, zapowiadaną z iście światowym rozmachem, produkcję? Przypomnijmy, że w głównej roli została obsadzona Sandra Drzymalska.