Obserwuj w Google News

Opiekunka Violetty Villas ponownie skazana. Miała głodzić diwę i znęcać się nad nią

Maciej Friedrich
2 min. czytania
07.06.2019 09:41
Zareaguj Reakcja

Wieloletnia opiekunka Violetty Villas po raz kolejny została skazana. Według śledczych kobieta miała znęcać się nad wokalistką w ostatnich latach jej życia. Mówi się między innymi i głodzeniu, zmuszaniu do spożywania alkoholu i dręczeniu psychicznym. 

Opiekunka Violetty Villas ponownie skazana. Miała głodzić diwę i znęcać się nad nią
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EAST NEWS

Violetta Villas zmarła 5 grudnia 2011 w swoim domu w Lewinie Kłodzkim, gdzie mieszkała ze swoją przyjaciółką i opiekunką Elżbietą B. Sekcja zwłok wykazała, że diwa była poobijana i miała złamaną nogę. Opiekunce Villas postawiono zarzuty nieudzielenia pomocy umierającej wokalistce. B. została skazana na 10 miesięcy więzienia w 2015 roku. Jak informuje „Fakt”, kilka dni temu zapadł kolejny wyrok w sprawie kobiety. Na jaw wyszły mrożące krew w żyłach informacje. 

Kolejny wyrok w sprawie opiekunki Violetty Villas

Dziennik informuje, że Elżbieta B. została skazana na 1,5 roku bezwzględnego więzienia. Według śledczych miała znęcać się nad Villas zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Mowa tu o głodzeniu, zmuszaniu do picia alkoholu i zamykaniu w nieogrzewanym pokoju. Jak podaje „Fakt”, w uzasadnieniu wyroku znalazły się również informacje o wykorzystywaniu stanu psychicznego gwiazdy. 

DOWIEDZ SIĘ: Michał Wiśniewski o poważnych problemach Violetty Villas

– Podsycała i utwierdzała w niej lęki, a w tym zwłaszcza przed służbami specjalnymi i mediami – czytamy.

Kobieta miała dowiedzieć się o wyroku sądu od dziennikarzy i nie kryć swojego zdziwienia. 

– Jestem zaskoczona. Czego oni ode mnie znowu chcą? Jestem niewinna i muszę się nad tym wszystkim zastanowić – komentowała. 

Przypomnijmy, że Elżbieta B. walczyła o spadek po zmarłej wokalistce. Toczyła sądową batalię z synem Violetty Villas. Ostatecznie potomek wokalistki wygrał w sądzie.

 

RadioZET.pl/MF