Obserwuj w Google News

Brendan O'Brien nie żyje. Aktor, który wcielił się w kultową postać miał 60 lat

2 min. czytania
16.05.2023 16:20
Zareaguj Reakcja

Zmarł Brendan O'Brien - amerykański aktor głosowy, który zasłynął dzięki użyczeniu głosu głównemu bohaterowi gry Crash Bandicoot. Co było przyczyną śmierci?

 Value Stock Images/East News
fot. Znicz - materiał poglądowy

23 marca 2023 roku odszedł Brendan O'Brien. Był amerykańskim aktorem filmowym i telewizyjnym oraz głosowym. Miał 60 lat.

Brendan O'Brien nie żyje

Jak podaje IGN, o śmierci artysty poinformowała jego rodzina. Informacja trafiła do mediów ze sporym opóźnieniem. 

Smutne zdarzenie zostało ogłoszone na Twitterze przez również przez twórców serii gier wideo Crash Bandicoot, dzięki którym zasłynął O'Brien.

Składamy szczere kondolencje bliskim Brendana O'Briena z powodu jego odejścia. Był niesamowitym talentem, który ożywił Crasha Bandicoota i inne postacie z serii gier. Na zawsze pozostanie w sercach fanów Crasha.

Nie podano oficjalnej przyczyny zgonu O'Briena.

Brendan O'Brien urodził się 9 maja 1962 roku w Los Angeles. Pochodził z rodziny aktorskiej. Jego ojcem był aktor Edmond O'Brien, a matką aktorka Olga San Juan. Miał dwie siostry, które również były związane z branżą filmową i telewizyjną - Bridget O’Brien Adelman jest producentką, a Maria O’Brien aktorką.

Redakcja poleca

Brendan O'Brien: najważniejsze osiągnięcia

O'Brien zadebiutował jako aktor w wieku 11 lat w filmie "Honor Thy Father" z 1973 roku. Następnie wystąpił dopiero jako dorosły w produkcji "Hollywood Chaos" z 1989 roku. 3 lata później zagrał w pierwszym serialu - "The Amazing Live Sea-Monkeys". Przygoda z dubbingiem rozpoczęła się w 1995 roku od krótkometrażówki "Get Street Smart: A Kid's Guide To Stranger Dangers".

Aktor zyskał rozpoznawalność wśród odbiorców dzięki grze Crash Bandicoot. Zagrał nie tylko tytułową postać, ale również doktora Neo Cortexa i doktora Nitrusa Brio. W kolejnych latach wracał do serii w tytułach Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back, Crash Bandicoot: Warped, Crash Team Racing, Crash Bash, Crash Bandicoot X/S, Crash Bandicoot 2: N-Tranced oraz Crash Bandicoot Purple: Ripto's Rampage and Spyro Orange: The Cortex Conspiracy.

Ponadto Brendan O'Brien w swojej karierze wystąpił w takich produkcjach, jak "Spicy City", "Steve Guttenberg, Brendon Ryan Barrett, Bill Farmer, Jeremy Foley, Jess Harnell, Lori Loughlin, and Jim Ward in Kacper II: Początek straszenia", "Małolaty ninja w lunaparku", "P.U.N.K.S.", "Spawn", "Lot w kosmos", czy hit Netflix "Riverdale". Ostatnią rolą  O'Briena był udział w serialu "The Slowest Show" z 2021 roku. Łącznie wystąpił w niemal 30 tytułach. Próbował również swoich sił w scenariopisarstwie.

Pozostawił swoją żonę - Ingrid Behrens, z którą ożenił się w 2000 roku.

Redakcja poleca

RadioZET.pl/IGN