Obserwuj w Google News

Jacklyn Zeman nie żyje. Gwiazda popularnego serialu o lekarzach miała 70 lat

2 min. czytania
11.05.2023 09:21
Zareaguj Reakcja

Zmarła Jacklyn Zeman - amerykańska aktorka, która zasłynęła rolą w serialu "Szpital miejski". Miała 70 lat. Co było przyczyną jej śmierci?

Jacklyn Zeman
fot. PHOTOlink/Everett Collection/East News

10 maja 2023 roku odeszła Jacklyn Zeman. Była amerykańską aktorką filmową i telewizyjną, która zyskała popularność dzięki roli pielęgniarki Barbary Spencer w kultowej operze mydlanej "Szpital miejski". Zmarła w wieku 70 lat.

Jacklyn Zeman nie żyje

Jak podaje Deadline, o śmierci Zeman poinformował za pośrednictwem Twittera Frank Valentini - producent wykonawczy "Szpitala miejskiego".

W imieniu całego zespołu "Szpitala miejskiego" ze złamanym sercem ogłaszam odejście naszej ukochanej Jackie Zeman. Podobnie jak jej postać - legendarna Bobbie Spencer, była jasnym światłem i prawdziwą profesjonalistką, która wnosiła do pracy wiele pozytywnej energii. Będzie nam bardzo brakowało Jackie, ale jej pozytywny duch zawsze będzie żył w naszej obsadzie i ekipie. Przesyłamy wyrazy współczucia jej bliskim, przyjaciołom i rodzinie, zwłaszcza jej córkom Cassidy i Lacey.

Nie podano przyczyny śmierci aktorki.

Jacklyn Zeman urodziła się 6 marca 1953 roku w Englewood w stanie New Jersey. Jako 15-latka ukończyła Bergenfield High School i zaczęła studiować taniec na New York University. W latach 70. została jednym z Króliczków Playboya.

Jacklyn Zeman: najważniejsze osiągnięcia

Karierę aktorki rozpoczęła w 1974 roku epizodem w filmie "Głębokie gardło II". Następnie otrzymała małą rolę w serialu "The Edge of Night". W tym samym czasie weszła na stałe do obsady telewizyjnej produkcji "Tylko jedno życie". Wystąpiła w niemal 50 odcinkach serialu. W jej dorobku znalazły się też takie tytuły, jak "Zakochani młodzi lekarze", "W krzywym zwierciadle: Zlot absolwentów", "Seks-skandal po amerykańsku", czy "Szpital Dobrej Nadziei".

W 1977 roku Zeman otrzymała swoją najważniejszą rolę - Bobbi Spencer w "Szpitalu miejskim". Aktorka grała postać przez niemal 50 lat, występując w 880 odcinkach serialu. "Szpital miejski" był ostatnią produkcją w jej karierze. Łącznie zagrała w 18 tytułach.

Pozostawiła swoje dwie córki - Cassidy i Lacey.

RadioZET.pl/Deadline