Obserwuj w Google News

Będzie ekranizacja „Dziewczyn z Dubaju 2”. Managment artystki odpowiada

2 min. czytania
28.07.2023 13:57
Zareaguj Reakcja

Kilka miesięcy temu swoją premierę miała książka „Dziewczyny z Dubaju 2”. Jej autor Piotr Krysiak otwarcie mówi o ekranizacji. Znów nawiąże współpracę z Dodą? Mamy odpowiedź managmentu artystki.

„Dziewczyny z Dubaju 2” ekranizacja: Piotr Krysiak o współpracy z Dodą
fot. PIOTR KAMIONKA/East News+ PIOTR KAMIONKA/East News

Wydana w 2018 roku książka „Dziewczyny z Dubaju” okazała się ogromnym hitem, który nie przeszedł w mediach bez echa. Pozycja opowiada o luksusowych prostytutkach z Polski, które świadczyły usługi dla bogatych mężczyzn z bliskiego wschodu. Do grona tych kobiet miały należeć znane dziś w całym kraju celebrytki.

Zobacz też:  Sylwia Bomba o „Dziewczynach z Dubaju”. „Wiem, o którą dziewczynę chodzi”

„Dziewczyny z Dubaju 2” – ekranizacja

Ekranizacją pierwszej części „Dziewczyn z Dubaju” zajęła się Maria Sadowska, a Doda i jej były mąż Emil Stępień zostali producentami filmu. Podczas produkcji na jaw wyszły niekoniecznie dobre intencje ówczesnego partnera Rabczewskiej, co skończyło się nie tylko rozwodem, ale i problemami organizacyjnymi związanymi z filmem. Finalnie produkcja swoją premierę miała w 2021 roku.

Ekranizacja oczami Sadowskiej i Dody zebrała mieszane opinie, jednak widownia do kin przyszła całkiem spora – w niecały miesiąc ponad milion osób zobaczyło „Dziewczyny z Dubaju”. W związku z wydaniem przez Piotra Krysiaka drugiej części książki, wielu czeka na kolejną ekranizację. Dziennikarz otwarcie mówi, że takowa jest już w planach.

Redakcja poleca

Doda znów zajmie się filmem? Piotr Krysiak komentuje

Piotr Krysiak o szczegółach związanych z powstawaniem drugiej części książki i filmu opowiedział w wywiadzie udzielonym Markowi Sekielskiemu. Z rozmowy mogliśmy dowiedzieć się, że prace nad ekranizacją już ruszyły, ale to nie Sadowska i Rabczewska będą kierować planem zdjęciowym.

- My to się boimy ujawniać, kto będzie producentem filmu, bo ile on dostaje telefonów. To będzie film fabularny. Pani Dorota chciała, ale "nie pykło" – podsumował enigmatycznie Piotr Krysiak.

Zupełnie inne zdanie na ten temat mają przedstawiciele wokalistki. Managment Dody przekazał nam swoją wersję zdarzeń: 

Wypowiedź Pana Krysiaka nie jest prawdziwa. Do managementu artystki, wpłynęła propozycja realizacji i produkcji drugiej części „Dziewczyn z Dubaju” od największej platformy streamingowej. Jednak Doda stanowczo odmówiła, gdyż jako producentka kreatywna i artystka chce się rozwijać teraz w innych gatunkach filmowych. Mając jednak świadomość, że zrealizowany przez nią film pobił rekord oglądalności, medialnej rozpoznawalności tytułu i wpływów (z których nikt się z nią do tej pory nie rozliczył), nie chce ścigać się sama ze sobą - czytamy w przekazanym redakcji RadiaZET.pl oświadczeniu. 

Robert Pattinson
8 Zobacz galerię
fot. Gregory Pace/Rex Features/Shutterstock/East News