Obserwuj w Google News

Barbara Bryne nie żyje. Miała 94 lata

1 min. czytania
04.05.2023 10:10
Zareaguj Reakcja

Barbara Bryne zmarła 2 maja 2023 roku. Miała 94 lata. Informację o jej śmierci przekazano za pośrednictwem Facebooka. Na profilu Guthrie Theater pojawił się krótki wpis, w którym uczczono pamięć o zmarłej aktorce.

Barbara Bryne nie żyje. Aktorka „Sunday in the Park with George” miała 94 lata
fot. Shutterstock/Martyn Jandula

Zmarła Barbara Bryne, aktorka, która grała w takich produkcjach jak musical „Sunday in the Park with George”, „Bostończycy” i „Into The Woods”. Informacje o jej odejściu zostały potwierdzone przez pracowników Guthrie Theater w Minneapolis. Nie podano przyczyny śmierci.

Dziś celebrujemy niesamowite życie, talent i ducha aktorki Barbary Bryne, która zmarła wczoraj w wieku 94 lat. (…) Barbara była cenionym członkiem rodziny Guthrie i jesteśmy wdzięczni, że dzieliła się z nami swoim kunsztem aktorskim przez tak wiele pór roku. Jej dziedzictwo będzie zawsze żyło w Guthrie i w naszych sercach - czytamy w poście.

Kariera Barbary Bryne

Barbara Bryne była brytyjską aktorką, która podbiła amerykańską scenę. Występowała w produkcjach pełnometrażowych, teatralnych i serialowych. Zdobyła uznanie jako gwiazda musicali Stephena Sondheima „Sunday in the Park with George” i „Into The Woods”, które były prezentowane na Broadway’u.

Grała także Panią Gaffney w amerykańskim sitcomie „Love, Sidney”, w filmie „Bostończycy” i w horrorze „Two Evil Eyes”. W 1982 roku Bryne była nominowana do nagrody Drama Desk za występ w „Entertaining Mr. Sloane”.

Źródła: RadioZET.pl/Deadline.com