Obserwuj w Google News

Tego quizu nie rozwiążą mugole. Odpowiedz na 20 pytań z Harry'ego Pottera

2 min. czytania
21.06.2024 23:37

Jesteś fanem Harry'ego Pottera? Przed tobą quiz, który to zweryfikuje. Mamy dla ciebie 20 pytań z różnych dziedzin, z różnych części serii stworzonej przez J.K. Rowling. Jeśli na nie nie odpowiesz, wybacz, ale poddamy w wątpliwość twoje magiczne umiejętności. Mugolu.

Harry Potter
  • 20 pytań Rozpocznij quiz
fot. Warner Bros./Collection Christophel/East News

Quiz. 20 pytań z Harry'ego Pottera

Jeśli sądzisz, że w dobie komputerów sztuka czytania zanika, zwłaszcza wśród dzieci, to niezawodny znak, że jesteś mugolem. Mugolem jesteś też, jeśli nie dałeś się ponieść trwającej od blisko 30 lat Potteromanii. Jeżeli jednak świat czarodziejów nie jest ci obcy, w środku nocy, zamiast włączać latarkę, krzyczysz lumos, a obiad gotujesz nie w garnku, tylko w kociołku, możesz śmiało nazywać siebie czarodziejem.

Quiz: To nie jest quiz dla mugoli. Na ile pytań z Harry'ego Pottera odpowiesz?

1/20 Na początek łatwizna. Kiedy urodził się Harry Potter?

Dziś mamy dla ciebie quiz, w którym pytamy o wszystko. Albo nie tyle o wszystko, ile wyciągamy niepowiązane ze sobą ciekawostki i sprawdzamy nimi, ile z Harry'ego Pottera pamiętasz. Tego quizu nie rozwiążą osoby, które nigdy nie czytały książek. Fani wyłącznie filmów mają jakieś szanse, ale na 100% punktów raczej nie powinni liczyć.

To nie jest quiz dla mugoli. Odpowiedz na pytania z Harry'ego Pottera

Kiedy właściwie rozgrywała się akcja Harry'ego Pottera? Ile lat miał Dumbledore? Jak naprawdę nazywał się Ron? Co wybuchło w domu Luny? Tylko prawdziwi fani książek J.K.Rowling z serii "Harry Potter i..." dadzą radę odpowiedzieć na wszystkie pytania z naszego quizu. Śmiałkowie znajdą w nim aż 20 ciekawostek z różnych dziedzin i raczej nie powinni szukać odpowiedzi w filmach.

Jeśli więc jesteś przykładem tego, że sztuka czytania jednak zanikła, pogódź się ze smutną prawdą. List z Hogwartu do Ciebie nie dotrze. Pozostaje ci całkiem normalne, pozbawione choćby krzty magii życie wśród mugoli. 

Redakcja poleca