Obserwuj w Google News

„Wesele” Wojciecha Smarzowskiego w premierowym klipie. Ksiądz z ambony o "tęczowej zarazie" [WIDEO]

1 min. czytania
04.10.2021 16:20
Zareaguj Reakcja

„Wesele” Wojciecha Smarzowskiego to jeden z najbardziej oczekiwanych polskich filmów tej jesieni. W związku ze zbliżającą się premierą, w sieci pojawił się nowy fragment produkcji. Co mówi nam o dziele? Kiedy premiera?

Wesele 2021 - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Kino Świat

„Wesele” Wojciecha Smarzowskiego to drugi film polskiego twórcy o tym samym tytule. Nowy fragment promocyjny zdradza, co może stać za takim zamysłem artystycznym reżysera. Zaprezentowany poniżej fragment pokazuje bowiem, jaka idea może rządzić najnowszym filmem reżysera i w jaki sposób dwie warstwy czasowe będą się ze sobą przeplatać.

W poniższym klipie oglądamy dwa wystąpienia księży w tym samym kościele, zaprezentowane w dwóch różnych płaszczyznach czasowych. Wygląda więc na to, że reżyser bardzo celowo proponuje opowieść, która będzie punktować momenty współczesne fragmentami z przeszłości.

Redakcja poleca

„Wesele” – kazanie księdza w kościele – fragment filmu 

Klip promocyjny prezentuje się następująco:

„Wesele” – twórcy i obsada

Reżyserem i scenarzystą filmu jest Wojciech Smarzowski. Twórca takich hitów jak: "Kler", "Drogówka", "Dom zły" czy "Wesele" z 2004 roku. Na ekranie nowego filmu zobaczymy natomiast takich aktorów i aktorki jak: Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Ryszard Ronczewski, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Więcławek, Przemysław Przestrzelski oraz Agata Turkot.

„Wesele” 2021 – kiedy premiera?

Premiera najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego zapowiedziana jest już na piątek 8 października.

Czytaj także:  „Cicha Ziemia“ – oficjalny zwiastun polskiego filmu z selekcji festiwalu w Toronto [WIDEO]

RadioZET.pl/materiały prasowe Kino Świat

Najlepsze filmy biograficzne - TOP 10. M.in. "Bogowie", "Fighter" i "Piękny umysł" [ZDJĘCIA]